נתניהו: "השמאל איחד אותנו"

ראש הממשלה נתניהו מתייחס לראשונה למפץ הפוליטי בשמאל ולאיחוד בין הרצוג ללבני. לדבריו המהלך רק יחזק את הליכוד. "מתנהל נגדי קמפיין חסר תקדים שמקדם את המתנגדים לי", טען נתניהו

לאחר הניצחון הראשוני בליכוד, נתניהו מסמן מטרות חדשות: ראש הממשלה כינס היום (חמישי) עיתונאים לתדרוך פוליטי, ומחה על כך שהתקשורת מקדמת את יריביו מהשמאל והמרכז. נתניהו הודה לחברי הליכוד שתמכו בהצעתו להקמת הבחירות ואמר: "חברי הליכוד נתנו תגובה מוחצת לקמפיין התקשורתי נגדי, אני מקווה לתוצאה דומה בבחירות".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

ראש הממשלה התקבל במעוז הליכוד - מצודת זאב בתל אביב - על ידי הנוכחים בקריאות "הו הא מי זה בא ראש הממשלה הבא" ו"ביבי מלך ישראל, חי חי וקיים". ברקע נשמע ג'ינגל הליכוד "רק אחד יכול מול כל השמאל", ונתניהו המחויך התחבק עם חברי ליכוד.

"אני מבקש להודות לחבריי וחברותיי, חברות וחברי הליכוד, שהביעו אתמול תמיכה גורפת בי ובהנהגתי את הליכוד והמדינה", אמר נתניהו בפתח דבריו. "יאיר רביבו, ראש עיריית לוד, אמר שהשמאל איחד אותנו - זה נכון. חברי הליכוד הבינו שיש קמפיין תקשורתי וציבורי אדיר, כמעט חסר תקדים בעוצמתו ובהיקפו, שתומך ומקדם כל פוליטיקאי ומפלגה שמתנגדים לממשלת ליכוד בראשותי".

ראש הממשלה הדגיש כי "לקמפיין יש מטרה אחת ברורה: להעביר את השלטון לידי מחנה השמאל, ולהעביר לשמאל את ההחלטות המכריעות על ביטחון ישראל, עתיד ישראל וכלכלת ישראל. חברי הליכוד נתנו תגובה מוחצת לקמפיין המתוזמר הזה, ואני מצפה לראות תוצאות דומות גם בפריימריז וגם בבחירות".

נתניהו התייחס בדבריו לגוש השמאל-מרכז שהוקם אתמול על ידי לבני והרצוג: "הבחירות עוסקות בשאלה מי ינהיג- או מנהיגי השמאל שהולכים ומתרבים ממשלת ליכוד חזקה ורחבה בראשותי, שתמשול ותוביל באחריות. אנחנו ניתן את התשובה".

יחד עם זאת, העיתונאים הרבים שהגיעו למצודת זאב והמתינו יותר משלוש שעות התאכזבו מכך שלא ניתן זמן לשאלות ולאחר הצהרה קצרה ביקש ראש הממשלה להמשיך לשיחה עם פעילי הליכוד ללא נוכחות התקשורת.  

"בנסיבות שנוצרו לא אתמודד". סער (חדשות 2)

סער הודיע: לא אתמודד מול נתניהו

זמן קצר לפני התדרוך, הודיע השר לשעבר גדעון סער כי לא יתמודד מול נתניהו על ראשות הליכוד. "קיבלתי פניות רבות ומרגשות של חברים בתנועה ואזרחים שקראו לי לשוב מפסק הזמן עליו הודעתי לפני כשלושה חודשים ולהתמודד לראשות הליכוד", כתב סער בעמוד הפייסבוק שלו.

"הקשבתי לכולכם, למדתי הרבה, התייעצתי ושקלתי את הנושא בכובד הראש ובשיקול הדעת המתחייבים מהאחריות הכרוכה בהחלטה כזאת", הוסיף סער. "עמדתי היתה שונה, אך אני מכבד את החלטת מרכז הליכוד מאמש לקבל את הצעת ראש הממשלה ויו״ר התנועה לשנות ולהקדים את המועד שכבר נקבע לפריימריז לראשות הליכוד".

"בנסיבות שנוצרו ולאחר ששקלתי היטב, החלטתי שלא להתמודד על ראשות הליכוד בעת הזאת", הוסיף סער, שציין כי הוא מכבד את הכרעת מרכז הליכוד אף שאינו מסכים איתה.

מרכז הליכוד תמך בהצעת נתניהו (חדשות 2)

מרכז הליכוד תמך באופן גורף בנתניהו

אתמול החליטו חברי מרכז הליכוד לקבל את הצעתו של נתניהו להקדמת הפריימריז במפלגה ל-31 בדצמבר ולאחד את ההצבעה על ראשות המפלגה ורשימת המפלגה לכנסת. ההצעה עברה ברוב של כ-65% מקולות המצביעים, זמן קצר לאחר הכרזת לבני והרצוג על האיחוד בגוש המרכז-שמאל.

כ-2,400 חברי מרכז הליכוד הצביעו בעשרה אתרי הצבעה ברחבי הארץ - במה שהפך במידה רבה למבחן אמון למנהיגותו של ראש הממשלה בנימין נתניהו בתוך התנועה. הצעתו של נתניהו קובעת גם כי יושב ראש המפלגה יוכל לשריין שני נציגים מטעמו, במקומות 11 ו-24, וכי שריוני המחוזות יחלו במקום ה-16 ברשימה וישובצו לסירוגין. סעיף נוסף קובע שריון ארבעה מקומות לנשים - עד המקום ה-34 ברשימה.

"תנועת הליכוד אמרה את דברה באופן הדמוקרטי ביותר", אמר עם קבלת התוצאות הראשונות יו"ר מרכז הליכוד, ח"כ דני דנון, המתמודד נגד נתניהו. "עם סיום הבחירות הפנימיות נעמוד כולנו אל מול השמאל ובני הברית החדשים לבני-הרצוג".

ראש הממשלה עשוי בדבריו להתייחס גם להתרחשויות הפוליטיות לאחר האיחוד: במפלגת הליכוד טענו אמש כי "כעת בוז'י וציפי יוכלו להתחרות ביניהם מי ייכנע ויוותר יותר. לאזרחי ישראל ברור כי הבחירות הפעם הן בין מחנה השמאל, בראשות הרצוג ולבני, לבין ראש הממשלה בנימין נתניהו והליכוד בראשות המחנה הלאומי". מקורבים לנתניהו טענו אמש כי האיחוד טוב לליכוד, ולא צפוי "לגנוב" ממנו מנדטים רבים אלא דווקא לחזק את הבחירה בליכוד כנגד הגוש.