לבני: "רק רוטציה תשנה את כללי המשחק"‎

אחרי ההכרזה על איחוד עם העבודה, אומרת ציפי לבני בריאיון לחדשות 2 Online כי "הרצוג קיבל החלטה מנהיגותית: הוא ויתר על אגו ומגיעות לו מחיאות כפיים". היא מדגישה כי "אתם מדברים על רוטציה, אנחנו מציעים לציבור צוות"

שינתה את כללי המשחק? לבני (מיכאל פתאל)

שעות ספורות לאחר שהכריזה על שיתוף הפעולה עם יו"ר מפלגת העבודה יצחק הרצוג, מספרת יו"ר התנועה ציפי לבני על הנסיבות שהובילו להחלטה המשותפת. "זו האופציה היחידה שיצרה תנופה ושינוי ושהייתה יכולה לשנות את כללי המשחק בבחירות האלו", אמרה לבני בשיחה עם חדשות 2 Online.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"זאת החלטה מנהיגותית של הרצוג", היא הוסיפה. "לא ניהלתי משא ומתן איתו ועם אחרים על אותו דבר. זה היה קונספט שבדקתי אותו קודם, שישבנו עליו שנינו, ושזה נראה הדבר הנכון לעשות אותו. כשאתם כל הזמן אומרים שהפוליטיקאים לא יודעים לוותר על אגו, ובא אחד ועשה את זה לטובת העניין, אז מגיע לו הרבה מחיאות כפיים".

לכל מי שמבקר את הסכם הרוטציה שנחתם בין השניים, משיבה לבני: "מדינת ישראל המציאה את הפטנט הזה. אנשים נזפו בי כשנדמה היה שהייתה לי הצעה לרוטציה מנתניהו, שאלו איך לא קיבלתי. מפלגת העבודה שדחתה הצעה כזאת בעבר נשארה עם 15 מנדטים ובאופוזיציה. היום, כשאתם מדברים מה יקרה אחרי הבחירות, אתם מדברים בלשון של רוטציה".

"החלטה מנהיגותית". לבני והרצוג, הערב (חדשות 2)

"אני עדיין חושבת שצריך לייצר גושים גדולים יותר"

"אנחנו לא מציעים לציבור רוטציה, אנחנו מציעים לציבור צוות", הבהירה לבני. "יש להם מצד אחד ראש ממשלה אחד שיושב באקווריום הזכוכית שלו, די מבוהל, די מבודד, לא מדבר עם השרים שלו, לא מתייעץ, ומנגד בא צוות ואומר: 'אנחנו שותפים לדרך, קיבלנו החלטות'".

לבני אף רמזה כי לפחות מבחינתה לא מדובר בסוף התהליך להגדלת מחנה מפלגות המרכז ואמרה "אני עדיין חושבת שצריך לייצר גושים גדולים יותר". עוד הוסיפה לבני כשנשאלה על האפשרות של צירוף מפלגת יש עתיד לרשימה, "אני מקווה".

"צריך לייצר גושים גדולים". לבני ולפיד (פלאש 90)

עם זאת היא הדגישה כי לטעמה "אין חלוקת גושים מסורתית. זה נגמר. יש ראשי מפלגות. הגוש המסורתי היחיד זה הימין הקיצוני בראשות נתניהו ובנט. כל השאר יקבלו החלטות עצמאיות. בוא נראה מה יהיו תוצאות הבחירות, אבל אנחנו כרגע המרכז מול הימין הקיצוני. זה מה שהקמנו".