סערה בוויבר: "מהלל השאהידים לא יכול להטיף"

התקרית בצפון, בה הותקף חייל דרוזי מגולני מאבן שהושלכה לעברו, לטענתו מכיוון שדיבר בערבית, הציתה את קבוצת הוויבר של חדשות 2 "רצים לכנסת". "הזויי הימין ואבירי הקיצוניות נושאים באחריות מוסרית לתקיפה", כתב ח"כ אחמד טיבי והמתמודדים מהימין מיהרו להגיב: "המטיף נוטף שנאה"

אחמד טיבי וינון מגל| ארכיון

חילופי האשמות קשים בקבוצת הוויבר "רצים לכנסת" של חדשות 2 Online: חברי הקבוצה הגיבו לפציעתו של רזי חוסיסי, חייל גולני מדליית אל כרמל, הטוען כי הותקף על ידי כמה צעירים מחוץ למועדון בקיבוץ יגור - רק כי דיבר בערבית עם חברו. ח"כ אחמד טיבי העלה את הנושא לדיון שמהר מאוד התלקח לדין ודברים בין טיבי לבין הרצים לכנסת מטעם מפלגות הימין- ינון מגל, שרון גל ושמעון ריקלין.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"תקיפת הצעיר הדרוזי היא חמורה", פתח טיבי. "החברה הישראלית נגועה בווירוס הגזענות, תרבות השנאה שוטפת את הרחובות. גם תקיפה זו תעבור ללא תגובה נאותה ואם החייל המוכה היה יהודי היו רועדות אמות הסיפים. בושה."

העיתונאי לשעבר ינון מגל, המתמודד ברשימת הבית היהודי לכנסת, מיהר להגיב: "צודק אחמד, כי החברה הערבית מאוד סובלנית כלפי יהודים, שלא לומר סובלנית בכלל". טיבי מיהר לשאול את מגל האם זאת תגובתו "לפשע הנורא הזה?!" ומגל השיב כי זה מה שיש לו "להגיב על מי שגר בבית מזכוכית ומשליך אבנים".

שרון גל| ארכיון

אל הדיון הצטרף עיתונאי נוסף המתמודד לכנסת, שרון גל (ישראל ביתנו), שמיהר לגנות את תקיפת הלוחם. ולאחר שעשה זאת, החל לתקוף את ח"כ טיבי וכתב כי "מהלל השאהידים הוא האחרון שיכול להטיף לנו". את דבריו של גל השלימה ח"כ מירי רגב (ליכוד) שצידדה ואף הוסיפה כי טיבי היה "יועצו של ערפאת ושותפו לדרך, לחיסול מדינת ישראל כמדינת היהודים ולרצח אלפי אזרחים תמימים".

"אני פשוט חושף את פרצופכם האמיתי" כתב טיבי והוסיף: "אתם שמטיפים לשנאת האחר, הזויי הימין ואבירי הקיצוניות, נושאים באחריות מוסרית לתקיפה. אני מעולם לא יזמתי אלימות, הבאתי חיים לעולם ואתם מקדשים את תורת המוות, המלחמות והכוחנות".

אולם לשרון גל הייתה פרשנות אחרת לדבריו של טיבי. "המטיף נוטף שנאה, איך אמרת ברמאללה: להיות שאהיד זה הדבר הנעלה ביותר. תתבייש לך. כמה אתה יכול להיות צבוע?" בנוסף שיתף גל סרטון מאתר יוטיוב בו נראה טיבי בנאום שנשא בשנת 2012 ברמאללה וזכה לכינוי "נאום השאהידים".

טיבי מיהר להגיב בסרטון משלו על דיון שהתנהל בערוץ 10, מקום עבודתו בעבר של גל, שצידד בטיבי וניסה להסביר את "נאום השאהידים" מנקודת מבטו. גל, שכזכור עזב את הערוץ בטריקת דלת, לא התרשם וכתב "טוב שלא הבאת קישור מאל-מנאר, אין מקום לפרשנות. פעם ראשונה בחיי שראיתי פרשנות שונה כל כך מדברים ברורים שנאמרו."

הצטרפו גם אתם לקבוצת הוויבר של חדשות 2 online: איך עושים את זה? מורידים את האפליקציה בחנויות ה-Appstore או ה-GooglePlay, לאחר מכן נכנסים לאזור הפומבי ומחפשים את קבוצת הצ'אט "רצים לכנסת". לאחר מכן נכנסים לאזור הפומבי, ומחפשים את קבוצת הצ'אט "רצים לכנסת". כך תוכלו לצפות בזמן אמת בכל מה שיש לחברי הכנסת לומר לקראת הבחירות הקרבות. דרך נוספת לצפות בצ'אט על ידי לחיצה על הלינק הבא: http://www.viber.com/ch2news