בחירות 2015: כך מכפיש "הבית היהודי" יריבים?

משה קלוגהפט, מנהל הקמפיין של הבית היהודי ומי שהוביל את מיתוגה והליווי הצמוד של היו"ר בנט, הסביר לפני כשלוש שנים בריאיון נדיר כיצד להכפיש את יריביו. האם שיטת עבודתו מהווה את הבסיס לקמפיין הנוכחי נגד מפלגת העבודה והגדרתם כ"אנטי ציונים"? במפלגה טענו כי מדובר "בניתוח שוק ולא בתיאור של עיסוקיו"

דרכי הפעולה נחשפות: משה קלוגהפט, מנהל הקמפיין של מפלגת הבית היהודי ומי ששולט ביד רמה בדף המסרים של המפלגה ושל היו"ר, הסביר לפני כשנתיים בריאיון נדיר, במהלך הקמפיין לבחירות לכנסת בשנת 2012, את שיטת עבודתו, הכוללת "הכפשות לגיטימיות" על יריבים פוליטיים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

קלוגהפט, שכונה "אדריכל הניצחון של בנט" בבחירות הקודמות לכנסת, הוא מי שעומד מאחורי הקמפיין האחרון של המפלגה ומאחורי דף המסרים של המפלגה. בשבועות האחרונים הציג הקמפיין של המפלגה ציטוטים המיוחסים לחברי מפלגת העבודה וביניהם יוסי יונה, מרב מיכאלי וסתיו שפיר, כאמירות "אנטי ציוניות" לטענת הבית היהודי. 

בשיחה נדירה עם קלוגהפט לפני כשנתיים במהלך הבחירות לכנסת ה-19 אמר היועץ הבכיר כי "בקמפיינים יש הכפשות, זה לגיטימי. אני מתעסק במקביל בשבעה קמפיינים שונים, בכולם יש הכפשות, בסדר. תמיד מנסים, כי דברים נדבקים. בדברים האלה, אנשים זורקים וחלק נדבק...".

קמפיין "הבית היהודי" נגד העבודה (הבית היהודי)

בשיחה הבהיר אז קלוגהפט כי מדובר בשיטת עבודה נפוצה: "כמי שמנהל קמפיינים כל הזמן, כל מחאה, אתה באופן מיידי מפיץ שמישהו עומד מאחוריה - מישהו שאם יידעו שהוא עומד מאחוריה, אז זה יעשה דה-לגיטימציה למחאה. זה נכון למאבק על המים, במאבק על ששינסקי, במאבק על מילואימניקים והלאה, זה בסדר".

מהבית היהודי נמסר בתגובה לדברים כי "מדובר בניתוח שוק, לא תיאור של עיסוקיו, עליהם נרחיב בפעם אחרת בכיף".