לבני: "נתניהו מנע עוד סנקציות על אירן"

יו"ר התנועה ציפי לבני תקפה בחריפות את ראש הממשלה והטילה עליו את אחריות להקפאת החרפת הסנקציות נגד אירן בקונגרס האמריקני. "נתניהו הפיל את החוק בשביל פוטואופ ופגע בביטחון ישראל". בליכוד דחו את טענותיה על הסף: "ניגוח אישי ופוליטיקה קטנה"

"נתניהו מנע עוד סנקציות על אירן" (פלאש 90)

הקפאת החקיקה שנועדה להחריף את הסנקציות על אירן מעוררת סערה: יושבת ראש התנועה ציפי לבני תקפה הערב (שלישי) בחריפות את ראש הממשלה, הטילה עליו את האחריות למהלך האמריקני והאשימה אותו בפגיעה בביטחון ישראל.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"בשביל נאום פוליטי בקונגרס הפיל נתניהו את החוק שנועד להחריף את הסנקציות על אירן", אמר לבני באירוע באוניברסיטה העברית בירושלים. "התנהלותו הפוליטית גסת הרוח מול ארצות הברית - בשביל פוטואופ ונאום כאילו ביטחוני על אירן - משיגה את ההיפך הגמור מעידוד סנקציות נוספות".

"נתניהו בעט במערכת היחסים עם ארצות הברית בימים שאנחנו צריכים את בת הברית שלנו כדי למנוע את גרירת צה"ל לבית הדין בהאג ובמאבק מול אירן והטרור האיסלאמיסטי", האשימה לבני. "נתניהו מנע את הסנקציות, פגע ביחסים עם ארצות הברית ופגע בביטחון ישראל".

"פגיעה בביטחון בשביל פוטואופ" (AP)

"ציפי עוסקת בפוליטיקה קטנה"

בליכוד דחו על הסף את טענותיה של לבני וטענו כי היא מטעה את אזרחי ישראל. "במקום לתמוך בראש הממשלה במהלך שלו לעצירת אירן גרעינית, ציפי עוסקת בניגוח אישי ובפוליטיקה קטנה", מסרו. "ראש הממשלה נתניהו הוא המנהיג היחיד בעולם שמוביל בגלוי את המאבק נגד חתימת הסכם מסוכן עם אירן".

בליכוד הדגישו כי עשרה סנאטורים דמוקרטיים הודיעו היום כי יתמכו בהטלת סנקציות נוספות על אירן אם זו לא תעמוד בסעיפים הנדרשים ממנה במסגרת הסכם כולל. קודם לכן אמרו גורמים בסביבת נתניהו כי ההחלטה להקפיא את החקיקה אינה קשורה לנאומו הצפוי של ראש הממשלה ושהיא נובעת מהעובדה שהנשיא אובמה הודיע כי יטיל וטו על המהלך.

אירן והמעצמות יגיעו להסכם? (רויטרס)

החרפת הסנקציות הוקפאה

מוקדם יותר היום הודיע הסנאטור הדמוקרטי רוברט מננדז כי החקיקה שנועדה להטיל סנקציות חדשות על טהרן בשל תכנית הגרעין שלה תוקפא לפחות עד 24 במרס - תאריך היעד להסגת הסכם מסגרת עם אירן.

"אני ורבים מעמיתיי הדמוקרטים שלחנו מכתב לנשיא ואמרנו לו שלא לתמוך בהצעת החוק - 'קירק-מננדז' (החקיקה להוספת סנקציות נגד אירן) שנמצאת על סדר היום של הסנאט", אמר הסנאטור בדיון בוועדת הכספים של הסנאט. "נתמוך בה רק אם לא יושג הסכם מסגרת מדיני".

הסנאטור מננדז

בשבוע שעבר הוזמן ראש הממשלה נתניהו על ידי מנהיג הרוב הרפובליקני בקונגרס כדי לנאום בבית הנבחרים בנושא הגרעין האירני. הזמנתו של נתניהו, שלא תואמה מול הבית הלבן, עוררה זעם בממשל האמריקני. הנשיא אובמה ומזכיר המדינה קרי הודיעו כי לא ייפגשו עם נתניהו במהלך ביקורו.