ליברמן ידיח ח"כים ממפלגתו? בישראל ביתנו שותקים

הבחירות מתקרבות - ואיתן גם המועד בו יוגשו רשימות המועמדים לכנסת ה-20. אלא שייתכן מאוד ששרים וח"כים המכהנים כיום בישראל ביתנו כלל לא ימצאו את שמם ברשימה - הכל תלוי ברצונו ובשיקול דעתו הבלעדי של היו"ר ליברמן. מה אומרים על זה חברי הכנסת שנמצאים "על הכוונת"?

יקבע לבדו את הרשימה. ליברמן (רויטרס)

ישראל ביתנו - כבר לא ביתנו? מועד הגשת הרשימות לכנסת ה-20 הולך ומתקרב, והחשש הולך וגובר במפלגה, שם נושאים עיניים לעבר יושב הראש שעתיד לקבוע בעצמו מי ידורג ברשימה ובאיזה מקום - ובעיקר מי יודח ממנה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

כמו לפני כל מערכת בחירות, ליברמן ודאי יבקש לרענן את הרשימה ולהפוך אותה לאטרקטיבית יותר - מה שיעלה בכיסאות של כמה מהחכ"ים המכהנים מטעם המפלגה. לכן, בתקופה האחרונה חוששים רבים מחברי המפלגה מההכרעה של ליברמן, שצפויה להותיר אחדים מהם מחוץ לכנסת - וייתכן שאפילו את הבכירים שבהם.

על פי השמועות המתרוצצות בימים האחרונים, ליברמן שוקל להדיח את השרים יאיר שמיר (שהביא בעצמו למפלגה לפני שנתיים), עוזי לנדאו - ואפילו את יצחק אהרונוביץ', שמכהן כמעט שש שנים כשר לביטחון פנים ונחשב למקורב לשר החוץ. גם ח"כ דוד רותם נמצא על הכוונת של ליברמן - כך לפחות על פי השמועות.

הח"כים המועמדים להדחה: "לא יודעים מה יהיה"

ומה אומרים חברי המפלגה המועמדים להדחה על השמועות שמתרוצצות? או שהם שותקים - או שהם מכחישים. "ליברמן שוקל לעשות שינויים, זו זכותו המלאה", אמר ח"כ רותם בשיחה עם חדשות 2 Online. "אני לא יודע מה יהיה, עוד לא יצא לי לשוחח איתו", הבהיר.

גם השר לנדאו לא שוחח על הנושא עם יושב ראש מפלגתו - כך לפחות אמר בריאיון לגלי צה"ל. "יש בישראל ביתנו ועדה מסדרת, וודאי שיש ליו"ר המפלגה השפעה רבה ביותר בהרכבת הרשימה", אמר השר.

הובא לכנסת - ויודח ממנה? שמיר (יח"צ)


השר יאיר שמיר לא חסך במילים בפוסט שפרסם בפייסבוק. "לא קלים הם חייהם של הכתבים הפוליטיים בחודש האחרון, כאשר כל יום מביא עמו איחוד או פילוג או הצטרפות של דמויות חדשות", כתב. "אך אחדים מהם, מתוך חשש להחמיץ את הסקופ התורן, עטים על חצאי שמועות ודיווחים לא מאומתים ונותנים במה לכל ספין".

סירב להתייחס. אהרונוביץ' (חדשות 2)


שמיר הוסיף: "הדיווחים בשבועות האחרונים על ׳השיבוצים׳ לרשימה, כאילו מדובר בשיבוצים לקראת הליגה בכדורגל, פשוט מבישים. כדאי להתאזר בסבלנות ולהמתין עד שישראל ביתנו תציג במועד הנקוב את הרשימת מועמדיה לכנסת". השר אהרונוביץ', לעומת חבריו, בחר שלא להתייחס לדברים כלל.לקראת הבחירות לכנסת הקודמת הודחו מהרשימה מי שכיהן כשר התיירות, סטס מיסז'ניקוב, עקב חשדות שונות שעלו נגדו אודות התנהלות מפוקפקת - בהם גם חשד לשוחד. מהרשימה הודח גם מי שכיהן סגן שר החוץ, דני איילון, לאחר שנטען כלפיו כי חתר תחת ליברמן. גם ח"כ אנסטסיה מיכאלי הודחה מהרשימה לאחר שורה של תקריות מביכות בהן הייתה מעורבת בעת כהונתה בכנסת.