ברגותי נגד ההצעה הפלסטינית לאו"ם

הבכיר הפלסטיני המרצה מאסר עולם בכלא הישראלי תקף את מנהיגי הרשות הפלסטיני על הצעת ההחלטה שהוגשה למועצת הביטחון של האו"ם, וטען כי היא "מהווה נסיגה בעמדת הכוח הפלסטינית". ברגותי הפציר ברשות לשנות את נוסח ההצעה כך שלא תדבר על חילופי שטחים ותכלול את סוגיית שחרור האסירים

מרואן ברגותי, ארכיון (רויטרס)

מרואן ברגותי, מנהיג תנועת פת"ח הכלוא בישראל, מתח אתמול (שני) ביקורת חריפה על הרשות הפלסטינית וקרא לה למשוך את הצעת ההחלטה שהוגשה בשבוע שעבר למועצת הביטחון של האו"ם.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

במכתב שכתב מהכלא, והגיע לידי סוכנות הידיעות הפלסטינית "מען", כתב ברגותי כי הצעת ההחלטה כפי שהוגשה "אינה צודקת ומהווה נסיגה שלילית של עמדת הכוח הפלסטינית".

ברגותי הוסיף כי מאז ומתמיד הוא האיץ במנהיגי הרשות הפלסטינית לפנות לאו"ם, אך כי כל הצעה שתובא בידי מועצת הביטחון חייבת להסתמך על עקרונות לאומיים פלסטיניים שאין לערער עליהם - דבר הנעדר מההצעה שהוגשה.

בהמשך מכתבו הפציר מרואן ברגותי ברשות הפלסטינית לשנות באופן מקיף את נוסח הצעת ההחלטה, כך שהיא תתמקד בסוגיות המרכזיות - הרחבת ההתנחלויות, ירושלים, סוגיית האסירים והמצור על עזה.

"כל דיבור על חילופי שטחים יחליש את הזכות הפלסטינית להגדרה עצמית ולמדינה ריבונית על האדמות שנכבשו ב-67'", אמר ברגותי. הוא הוסיף כי צעד מן הסוג הזה מכשיר בנייה בהתנחלויות בעוד יש להכריז עליהן כפשעי מלחמה לא חוקיים.

ברגותי תקף את מנהיגי הרשות הפלסטינית על כך שהצעת ההחלטה שהוגשה למועצת הביטחון של האו"ם אינה כוללת את נושא האסירים הפלסטיניים: "למרות שהיא לא חלק מנושאי הליבה, כל הצעה צריכה להכיר בכך ששחרור כל האסירים הוא זכות מוחלטת ותנאי מוקדם לשלום".