בליכוד זועמים: "לבני על סמים?"

לא בכל יום שרת חוץ ומשפטים לשעבר מדברת על ראש ממשלת ישראל בצורה שבה התבטאה אמש ציפי לבני, שהתארחה בתכנית "מצב האומה". במערכת התכנית כתבו הבוקר כי הם מתקשים להתאושש, ובליכוד זועמים ואומרים: "היא פשוט מכורה למגעים עם פלסטינים, לא מסוגלת להיגמל". הדוברת של לבני: "מי שקשה לו עם הומור סאטירי שלא יצפה"

ההתבטאויות יוצאות הדופן שבה בחרה אמש ח"כ ציפי לבני לתקוף את ראש הממשלה נתניהו בתכנית הסאטירה "מצב האומה" מעוררות זעם רב ברשת גם מצד פוליטיקאים וגם מצד אנשי בידור, שהביעו ביקורת על הצורה שבה היא מדברת כלפי ראש ממשלה מכהן.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

לבני התארחה אמש בתכנית הסאטירה וניצלה את הבמה כדי ללגלג על ראש הממשלה. היא אמרה שהיא והרצוג מתכוונים ביום הבחירות "להוריד את הזבל ביחד" והבהירה ש"עדיף שני ראשי ממשלה בפוטנציה מראש ממשלה אחד באימפוטנציה".

היא המשיכה להתבטא בחריפות כשאמרה: "האמת היא שביבי אמר שהולכים לבחירות על מע"מ אפס, חשבתי שיש אפס בסיפור הזה, אבל זה לא המע"מ".

שר התחבורה ישראל כץ שאל הבוקר: "לבני על סמים? אתמול ראינו דמות הזוייה שהטיחה בראש הממשלה גידופים חסרי תקדים: איזה סגנון ואיזו רמה! מאז שהופסק הקשר עם אבו מאזן היא פשוט יצאה מאיזון. מכורה למגעים עם פלסטינים - לא מסוגלת להיגמל".

"לבני דיברה כאחרונת הטוקבקיסטים"

ח"כ מירי רגב מהליכוד כתבה בעמוד הפייסבוק שלה: "תשמעו בדיחה - ציפי לבני קבלנית ההריסות, מתקשה למצוא אתר פסולת שיקלוט את הזבל שהשאירה אחריה בכנסות האחרונות. את זאת אני אומרת, גם בשם חופש הסאטירה בתגובה לדברים הלא מצחיקים שלה במצב האומה".

נדמה שגם בהפקת התכנית מופתעים מהצורה שבה התנהגה השרה לשעבר. "לא יודעים מה אתכם, אנחנו עדיין לא מצליחים להתאושש", נכתב בעמוד הפייסבוק של התכנית על הריאיון עם לבני.

הסטנדאפיסט נדב אבוקסיס, שמתפרנס מלהצחיק אנשים ולרוב לא נוצר את לשונו, כתב הבוקר: "מדובר בהופעה מבזה של פוליטיקאית ללא מעצורים, שטינפה על ראש ממשלה מכהן, כאחרונת הטוקבקיסטים. מי שרוצה להוריד את נתניהו מהשלטון, זכותו. דמוקרטיה קוראים לזה. ובכל זאת, יש דרך".

בתגובה למתקפה עליה, אמרה הדוברת של יו"ר התנועה לבני, מיה בנגל, כי "מי שקשה לו עם הומור סאטירי שלא יצפה ב'מצב האומה'. הדברים לא נאמרו בתוכנית 'עובדה', אלא באחת התוכניות המצוינות, המצחיקות והחריפות על המסך. במילים אחרות: לכל הצדקנים והשמרנים שקשה להם עם הומור סאטירי חריף, מוצע שלא לצפות במצב האומה או לחילופין, לשתות דרינק, להשתחרר ולהיכנס לפרופורציות".