ליברמן: "לא פוסל לא את נתניהו ולא את הרצוג לראשות הממשלה"

יו"ר מפלגת ישראל ביתנו, השר אביגדור ליברמן, לא פוסל אפשרות לשבת בממשלה בראשות יצחק הרצוג - אבל עוקץ את ההסכם בין התנועה לעבודה: "דיברו על רוטציה במקום על מהות". באירוע אחר התייחס יאיר לפיד לפיטוריו ואמר כי "יש עתיד נרצה את תיק האוצר גם בממשלה הבאה"

שר החוץ אביגדור ליברמן התייחס היום (שבת) לבחירות הקרבות ואמר כי מפלגת ישראל ביתנו, בראשה הוא עומד, אינה נמנית עם אלו הקוראים 'רק לא ביבי', אך הדגיש כי הוא לא פוסל אף מועמד לראשות הממשלה - לא את בנימין נתניהו ולא את יצחק הרצוג".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

באירוע "שבתרבות" בתיאטרון הבימה תל אביב אמר ליברמן כי הוא מברך על האיחוד בין הרצוג ללבני: "אני בעד מסגרות גדולות אבל אני חושב שהיה פה פספוס. דיברו על רוטציה וקונסטלציה במקום לדבר על מהות ותוכן".

לאור בחירתם של הרצוג ולבני בשם "המחנה הציוני", נשאל ליברמן לאיזה מחנה הוא משתייך. "ישראל ביתנו שייכת למחנה השכל הישר, המחנה האחראי, השקול וההגון", אמר שר החוץ. "אני גם לא עוסק בכיסאות ובמינויים. ישראל ביתנו תציג את האני מאמין שלה ואת המהות במאמץ לשנות את המערכת הפוליטית לטובה".

ליברמן באירוע "שבתרבות" (חדשות 2)

על רקע דיווחים קודמים על מגעים להצטרפות ישראל ביתנו ויש עתיד למפלגתו של משה כחלון אמר ליברמן: "בכל מערכת בחירות שהייתה מאז הקמתה של ישראל ביתנו ב-1999 הוכח שהיא הולכת וגדלה. אנחנו נתמודד בבחירות באופן עצמאי בתקוה להמשיך ולגדול גם ביחס למה שהשגנו ב-2009".

לפיד: "נרצה את תיק האוצר"

גם יאיר לפיד, יו"ר מפלגת יש עתיד, התייחס היום לאיחוד בין ציפי לבני ליצחק הרצוג ואמר כי האיחוד עושה סדר במערכת הפוליטית. בתשובה לשאלה מודע לבני בחרה שלא להצטרף ל"יש עתיד" אמר לפיד כי "יש עתיד נמצאת במרכז ולבני בחרה להצטרף לגוש השמאל. זו זכותה וזה דבר טוב, אנחנו צריכים אנשים שאכפת להם בפוליטיקה."

באירוע "שבתרבות" שהתקיים בנס ציונה התייחס לפיד גם לשמועות האחרונות על מגעים לקראת איחוד מפלגתו עם מפלגות אחרות, בדגש על "כולנו" של משה כחלון. "יקרו עוד דברים רבים במערכת הפוליטית, כולם מדברים עם כולם אבל בעיקר יש שמועות לא נכונות. אנחנו מדברים כל הזמן עם מי שנמצא במרכז ושסדר היום שלו תואם את שלנו", אמר.

כשנשאל האם הוא מתחרט שלקח על עצמו את תיק האוצר אמר לפיד: "החבורה הזו, בראשות ראש ממשלת ישראל, הרסה את הכלכלה הישראלית ואז באה וחיפשה מישהו להפיל עליו את התיק כדי לתקן את כל מה שהם הרסו, וידענו את זה - אבל זה המקום שאפשר לשנות דרכו את המדינה. יש עתיד תרצה את תיק האוצר".

סקר חדשות 2: גוש ימין יגבור על גוש השמאל-מרכז

מסקר חדשות 2 שפורסם השבוע עולה כי אל מול גוש השמאל-מרכז של לבני והרצוג, איחוד אפשרי בין הליכוד לבית היהודי יחזק את גוש הימין וינצח את הבחירות. הסקר שנערך על ידי ד"ר מינה צמח ומנו גבע ממכון "מדגם" עולה כי לו הבחירות היו נערכות היום, הייתה זוכה הרשימה המשותפת של העבודה והתנועה ל-24 מנדטים, ואילו הליכוד כמעט בשוויון עם הגוש החדש, עם 23 מנדטים על פי הסקר.

אך במידה ומפלגות הליכוד והבית היהודי ירוצו ברשימה משותפת לכנסת ה-20, התוצאות הן חד משמעיות: מפלגה מאוחדת של נתניהו ובנט תזכה ב-33 מנדטים, בעוד המחנה הציוני של הרצוג ולבני זוכה ב-25 מושבים בכנסת בלבד. עם זאת, נתניהו ובנט זוכים לפחות מנדטים יחד ולמעשה, מפסידים 5 מנדטים במקרה וירוצו ברשימה משותפת. על פי הסקר מפלגת ישראל ביתנו ויש עתיד זוכות כל אחת ב-8 מנדטים, ואילו מפלגת "כולנו" של כחלון זוכה ל-9 מנדטים.