אחרי 30 שנה: אלי ישי בדרך לפרוש מש"ס

הוא כיהן כיו"ר המפלגה במשך למעלה מעשור, וכעת הוא עומד להתפלג ממנה - וככל הנראה גם להקים מפלגה חדשה: ח"כ אלי ישי צפוי לפרוש מהמפלגה החרדית-ספרדית בשבוע הבא עקב חיכוכים שנראים בלתי ניתנים לגישור עם יו"ר מפלגתו אריה דרעי. ייתכן שישי יחבור לשר אורי אריאל - שנמצא בעצמו בחיכוך עם יו"ר מפלגתו בנט

לקראת פרישה מש"ס. ח"כ ישי (חדשות 2)

היו"ר לשעבר בדרך החוצה: ח"כ אלי ישי, עד לפני שנה וחצי יו"ר ש"ס, צפוי לפרוש מהמפלגה עקב מחלוקות בלתי ניתנות לגישור עם היו"ר המכהן אריה דרעי. ככל הנראה שפניו של ישי להקמת מפלגה חדשה שתתמודד מול ש"ס. ייתכן שיצטרף אליה גם השר אורי אריאל וחברי סיעת תקומה המהווים חלק מהבית היהודי, ששוקלים להתפצל אף הם ממפלגתם.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

הפילוג במפלגה החרדית-ספרדית נראה כמעט כמו עובדה מוגמרת. נראה שיו"ר המפלגה, אריה דרעי, דוחק את ישי מהמפלגה באמצעות מסמך דרישות בלתי אפשרי שכולל בין היתר הוראות שלא להתראיין ולהוציא הודעות לעיתונות ללא תיאום עם המפלגה.

ראייה לכך שישי מתכנן לפרוש מש"ס, מפלגתו במשך 30 שנה, היא פגישה שערך היום (שישי) עם זקן הרבנים בציבור החרדי, הרב שטיינמן בן ה-101, וקיבל ממנו סוג של ברכה. לא ברור אם שטיינמן קרא לו לפרוש ולהקים מפלגה חדשה, אך הוא העניק לו רוח גבית חשובה לקראת מהלך שכזה.

השותף החדש של ישי? השר אריאל (חדשות 2)

ההערכות הן שישי הפורש יחבור לשר הבינוי מהבית היהודי, אורי אריאל, שמצוי בעצמו בנתק עם יו"ר המפלגה שלו, נפתלי בנט. אריאל מעוניין בשישה מקומות ריאליים עבור חברי סיעתו, "תקומה", המהווה חלק מהבית היהודי - ואילו בנט מסכים לשריין עבורו רק 3 מקומות. לא ברור כיצד אריאל יבחר לפעול, אולם קיימת אפשרות שיחבור לישי ברשימה חדשה.