יעלון: "נתניהו הכחיש שימנה את בנט לשר הביטחון אחרי הבחירות"

בריאיון ל"אולפן שישי" התייחס שר הביטחון יעלון לחשיפת חדשות 2 לפיה רה"מ נתניהו הבטיח למנות את נפתלי בנט לשר הביטחון לאחר הבחירות: "התרוצצו שמועות שנתניהו התחייב לבנט, אני וידאתי שזה לא נכון - ורה"מ הכחיש. זה תפקיד שדורש אחריות וניסיון". על העימות עם ארה"ב אמר: "כשמנווטים, צריך לדעת גם לסטות מהדרך"

"בנט יהיה שר הביטחון? נתניהו הכחיש" (חדשות 2)

"ראש הממשלה הכחיש שבנט ימונה לשר הביטחון אחרי הבחירות": כך אומר הערב (שישי) שר הביטחון המכהן, משה (בוגי) יעלון - זאת על רקע הדיווח של כתבנו הפוליטי עמית סגל השבוע, לפיו נתניהו התחייב למנות את יו"ר הבית היהודי לתפקיד הבכיר אחרי הבחירות - זאת במסגרת שיתוף הפעולה ביניהם.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת
 
"אני לא עוסק בספקולציות, אני שר הביטחון עד גמר כהונת הממשלה הזו. התרוצצו שמועות על כך שלכאורה יש התחייבות של נתניהו לבנט שהוא יהיה שר הביטחון הבא והדברים האלה הוכחשו על ידי נתניהו. וידאתי שמה שהסתובב לא נכון", הבהיר יעלון בריאיון ל"אולפן שישי".

יעלון לא הסתפק בכך ואף שיגר עקיצה לעבר עמיתו לממשלה, השר בנט: "מי שמסתכל לשנתיים בהם אני שר הביטחון, מבין שלתפקיד הזה צריך ניסיון, אחריות ושיקול דעת - וזה מה שצריך לעמוד במבחן בבחירות הקרובות".

לדבריו, "ההנהגה הנוכחית עמדה במבחנים שעם ישראל לא בטוח מכיר. ואני לא מדבר דווקא על צוק איתן. לא מובן מאליו שהגבולות בלבנון וסוריה שקטים, יש עבודה מדינית של ראש הממשלה מאחורי הקלעים".

"המצב הביטחוני בישראל - סביר"

שר הביטחון התייחס גם לאמירותיו שהושמעו השבוע לפיהן "הממשל האמריקני הנוכחי לא יישאר לנצח" - זאת על רקע העימות עם ממשל אובמה על הבנייה ביהודה ושומרון. "העימות לגבי הבנייה הוא חלק מהחיכוכים השגרתיים שקיימים עם וושינגטון. כשמנווטים צריך לסטות טיפה מהדרך כדי לחזור אליה", אמר יעלון.

השר יעלון הגדיר את המצב הביטחוני השורר בישראל בימים אלה כ'סביר': "בעשור הקודם היו פה פיגועי התאבדות מדי כמה ימים, המצב הביטחוני היום הוא סביר. אין שקט, אבל המצב סביר. ניסיונות לבצע פיגועים של ארגונים אנחנו מסכלים. המדיניות שאנחנו מנהלים נשענת על ניסיון, אחריות ושיקול דעת. תסתכלו אחורה על שש השנים האחרונות".

"לפעמים צריך לסטות מהדרך". יעלון עם קרי (מתי שרון, פלאש 90)


לדבריו, איומי הפלסטינים להפסיק את התיאום הביטחוני עם ישראל בעקבות הרג השר זיאד אבו עין, יזיקו להם יותר מאשר לישראל: "הפסקת התיאום הביטחוני הוא איום משמעותי יותר לרשות מאשר לנו. התיאום לא הופסק והקשר נשמר".