לבני והרצוג בדרום: "נתניהו חלש מול הטרור"

אחרי ההכרזה על האיחוד הפוליטי, ירדו המועמדים לראשות הממשלה לסיור בעוטף עזה. הרצוג: "אין פשרות עם הטרור, אבל יש יכולת לפתוח את עזה". לבני: "נתניהו מנסה לפעול מדינית, אבל לא מצליח לרתום את העולם"

ביום שאחרי ההכרזה על האיחוד, ירדו המועמדים לראשות הממשלה יצחק (בוז'י) הרצוג וציפי לבני לסיור בעוטף עזה. השניים, שפתחו אתמול את קמפיין הבחירות המשותף שלהם, מתחו ביקורת חריפה על התנהלותו של ראש הממשלה - בין היתר במהלך מבצע צוק איתן.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"מבצע צוק איתן השיג הרתעה וביטחון, אבל המבחן יהיה לאורך זמן", אמרה לבני. "ראש הממשלה כתב ספרים נהדרים על איך להילחם בטרור, אבל הוא זה שבסופו של דבר דיבר איתם וניהל משא ומתן. לצערי נתניהו לא מבדיל בין החזית הצבאית לבין המאבק המדיני והוא חלש מול הטרור".

"חמאס הוא ארגון טרור ואין איתו תקווה לשלום", הוסיפה לבני. "צריך לפעול בכוח צבאי מול הטרור ולפעול בעוצמה מדינית ובחוכמה נגד הפעילות והמתקפה המדינית שצפויה נגד מדינת ישראל. נתניהו מנסה לפעול חזק מדינית, אבל מי שלא יודע לרתום את העולם לא יכול לעשות את זה".

ירי מרצועת עזה במהלך צוק איתן (AP)

"ביטחון אפשר להשיג, בנוסף לכוח צבאי, בתהליכים מפוקחים, אחראים ומשלימים", הצטרף לדברים יו"ר העבודה הרצוג. "אין שום פשרות עם הטרור אבל יש יוזמה מדינית מקורית. אנחנו מתחילים את מסע הבחירות במקום שספג טילים, מנהרות והרבה כאב, ועמד בגבורה במשך עשרות שנים ובוודאי בקיץ האחרון".

"ראש הממשלה לחוץ"

בדבריהם תקפו לבני והרצוג גם את הנאום שנשא מוקדם יותר ראש הממשלה נתניהו, ובו טען כי מתנהל נגדו קמפיין תקשורתי. "מה ששמעתי זה ראש ממשלה לחוץ שמנסה בכל כוחו להשתלט על התקשורת הישראלית במניפולציות שונות ומשונות", אמר הרצוג.

"מפלטו של מי שאין לו חזון הוא תמיד למצוא את האשמים במצב בתוך עמו", הצטרפה לבני. "השמאל, התקשורת שלא מחמיאה לו לעיתים. זה פטנט ישן ומוכר. אם תשובת נתניהו היא לחבור לימין הקיצוני - אזרחי ישראל צריכים לדעת את זה".


מהליכוד נמסר בתגובה לדברים כי "אזרחי ישראל יכריעו בבחירות מי ישמור על ביטחון העם והמדינה: ציפי ובוז׳י שרוצים לוותר, להיכנע ולפנות, או בנימין נתניהו שיילחם בחמאס ובדאע"ש ולא ייכנע ללחצים בינלאומיים בראשות ממשלת ליכוד רחבה וחזקה".

אחר הצהריים כינס נתניהו עיתונאים לתדרוך פוליטי, שבו מחה על כך שהתקשורת מקדמת את יריביו מהשמאל והמרכז. "חברי הליכוד הבינו שיש קמפיין תקשורתי וציבורי אדיר, כמעט חסר תקדים בעוצמתו ובהיקפו, שתומך ומקדם כל פוליטיקאי ומפלגה שמתנגדים לממשלת ליכוד בראשותי", אמר.

ראש הממשלה הדגיש כי "לקמפיין יש מטרה אחת ברורה: להעביר את השלטון לידי מחנה השמאל, ולהעביר לשמאל את ההחלטות המכריעות על ביטחון ישראל, עתיד ישראל וכלכלת ישראל. חברי הליכוד נתנו תגובה מוחצת לקמפיין המתוזמר הזה, ואני מצפה לראות תוצאות דומות גם בפריימריז וגם בבחירות".