רגע לפני פיזור הכנסת, נתניהו יבקש להעביר מיליונים להתנחלויות

ראש הממשלה, המחזיק גם בתיק האוצר מאז פיטורי לפיד, יבקש היום מוועדת הכספים לאשר העברה תקציבית של כ-120 מיליוני שקלים להתנחלויות ולחטיבה להתיישבות. ב"יש עתיד" תוקפים: "מדובר בשוחד בחירות", ומתכוונים לפנות ליועץ המשפטי של הכנסת

ניסיון מחטף? נתניהו (AP)

הכנסת ה-19 צפויה לאשר היום (שני) את פיזורה, כשלאחר ההצבעה יחלו הח"כים במלאכת "ניקוי השולחן" ויאשרו עוד שורה של הצעות חוק עד ליציאה לפגרה ביום רביעי. רגע לפני, יבקש היום ראש הממשלה, המחזיק גם בתיק האוצר מאז פיטורי לפיד, לאשר העברה תקציבית של עשרות מיליוני שקלים להתנחלויות ולחטיבה להתיישבות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בין היתר, מדובר במענק ביטחוני למועצות ביהודה ושומרון בסכום של כ-80 מיליון שקל ותקציב לחטיבה להתיישבות בסכום של כ-40 מיליון שקל.

ב"יש עתיד" מותחים ביקורת חריפה על ניסיון המחטף של ראש הממשלה בוועדת הכספים ואומרים: "מדובר בשוחד בחירות". במפלגתו של לפיד אמרו כי "העברות שמגיעות באישון לילה בצורה נכלולית ותחמנית - כל מטרתן היא אתנן פוליטי לחברים של ראש הממשלה במועצת יש"ע. זה מהלך לא ראוי למדינה דמוקרטית".

עוד הדגישו כי יפנו ליועץ המשפטי של הכנסת כדי שיבדוק את חוקיות ההעברות התקציביות: "ראש הממשלה" לא יכול להפוך את משרד האוצר לקופה הפרטית שלו לצרכי בחירות".