הרב הצבאי לשעבר רונצקי יתמודד בפריימריז לבית היהודי

תת-אלוף (במיל') רונצקי הקים בעבר את ישיבת ההסדר באיתמר והמינהלת לזהות יהודית ועמד בראשן. "העיסוק בפוליטיקה לא טבעי עבורי", אמר, "אך נוכחתי לראות את ההשפעה הגדולה שניתן להגיע אליה מתוך הכנסת"

בנט ורונצקי. ארכיון (פלאש 90)

הרב הצבאי הראשי לשעבר תת-אלוף (מיל') אביחי רונצקי הודיע היום (שבת) כי יתמודד על מועמדותו בפריימריז לרשימת הבית היהודי שייערכו ב-5 בינואר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

רונצקי (63) הוא בוגר ישיבת מרכז הרב והמכון להכשרת מורים ליהדות. בעבר הקים את ישיבת ההסדר באיתמר והמינהלת לזהות יהודית ועמד בראשן.

בשנת 1969 התגייס רונצקי לשייטת 13 ולאחר מכן עבר לצנחנים, שם שימש כמפקד מחלקה וסגן מפקד פלוגה בגדוד 890. במלחמת יום הכיפורים היה מפקד פלוגה בסיירת שקד ולחם בחזית הדרומית‏. לאחר שחרורו מצה"ל עסק בהדרכת נערי רחוב מטעם עיריית ירושלים.

במקביל לעיסוקו כרב, שירת במילואים עד לתפקיד של ראש מטה חטיבה מרחבית בשומרון. יחד עם זאת, שימש כראש מנהלת השילוב הראוי בצה"ל. בשנת 2006 מונה לתפקיד הרב הראשי לצה"ל.

"ההחלטה להתמודד בפריימריז לוותה אצלי בלבטים רבים", אמר הרב רונצקי. "העיסוק בפוליטיקה לא טבעי עבורי. אך נוכחתי לראות את ההשפעה הגדולה שניתן להגיע אליה מתוך הכנסת. מאז ומעולם פעלתי להעביר את היהדות בצורה מאירת פנים לכלל עם ישראל. כך עשיתי בשבתי כרב הראשי לצה"ל וכך גם במנהלת לזהות יהודית. לאחר היבחרי לכנסת אמשיך לפעול ביתר שאת בנושא, תחת הנהגת השר בנט".