סקר: 65% לא רוצים את נתניהו כראש הממשלה הבא

כשברקע מתחזקים המגעים ליצירת חזית מרכז-שמאל, מעלה סקר שנערך עבור "פגוש את העיתונות" כי רק 36% מעוניינים שנתניהו יעמוד בראש הממשלה הבאה. עם זאת, הוא עדיין המועמד המוביל בהתאמה לראשות הממשלה. ח"כ פרץ: "זו שעת חירום". ח"כ גלאון: "תם עידן נתניהו"

"שוקד על מהלך להחלפת נתניהו". פרץ (ערוץ הכנסת)

האם העסקנות של השבוע האחרון תבריח את המצביעים ב-17 במארס ומי מתאים להיות ראש הממשלה? סקר שערכו מינה צמח ומנו גבע עבור "פגוש את העיתונות" מעלה כי 65% לא רוצים את נתניהו כראש הממשלה הבא. 30% רוצים ו-5% סירבו להשיב. 36% השיבו כי הוא המועמד המתאים ביותר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

מהנתונים עולה עוד כי 71% השיבו כי יילכו להצביע בוודאות, 24% חושבים שיגיעו לקלפיות, 3% חושבים שלא ו-1% לא מתכוונים לממש את זכותם הדמוקרטית.

במהלך הסקר הועלתה השאלה "אם הבחירות היו מתקיימות היום, לאיזו מפלגה היית מצביע?" 39% נותרו נאמנים למפלגה שלה הצביעו בבחירות הקודמות, 27% שינו את דעתם, 17% מתלבטים ו-6% לא יצביעו.

ח"כ פרץ: "שוקד על מהלך להחלפת נתניהו"

חבר הכנסת עמיר פרץ (התנועה) אמר בריאיון ל"פגוש את העיתונות" כי הוא שוקד על מהלך "שלא רק מחליף את נתניהו, אלא גם את מדיניותו". לדבריו, "צריך להסביר לציבור מה קורה היום בעולם. כמה האופק המדיני של מדינת ישראל כל כך מצומצם.

"שוקד על מהלך להחלפת נתניהו" (רויטרס)

"למשל, אני חושב שאותה מסגרת שמייצרת רוב ציבורי להחלפת נתניהו צריכה להסכים על כך שתוך שלושה חודשים נקרא לוועידה בינלאומית שתביא את מדינות ערב המתונות ונודיע שאנחנו מקיימים דיון על בסיס חילופי שטחים על קווי '67".

"יש ארבעה נושאים חברתיים שאני איאבק עליהם כדי שהגוש החוסם יציע אותם: צריך להודיע שתוך חצי שנה אנחנו הולכים להקים סל קיום מינימלי שפטור ממע"מ. יחד עם זאת, תוך שנה נוציא מחוץ לחוק את חברות כוח האדם שהפכו למעלה מחצי מיליון איש לעבדים וכן יש להודיע באופן מפורש שהממשלה שתוקם תבנה 100 אלף יחידות דיור. המדינה תחזור לימים שבהם היא בנתה בעצמה". 

"זו שעת חירום", הוסיף פרץ. "בוודאי עבור מי שמשייך את עצמו למחנה המרכז-שמאל. הציבור רוצה להחליף את בנימין נתניהו. יש תחושה של מיאוס - גם ממנו וגם מהמדיניות שלו". לדבריו הצטרפה גם חברת הכנסת זהבה גלאון (מרצ) שאמרה כי "תם עידן נתניהו".