לבני: "זה קרב ראש בראש - אנחנו או נתניהו"

בריאיון סלפי מיוחד מתייחסת יו"ר התנועה ציפי לבני לסקר חדשות 2, שלפיו הרשימה המאוחדת של העבודה-התנועה מקבלת 24 מנדטים - בדיוק כמו הליכוד. על הפנייה הפלסטינית לאו"ם אמרה: "זו הצעה רעה לישראל", ומה היא חושבת על חוק ישראל היום?

המועמדת ציפי לבני מעודדת מה"טוויסט בעלילה": בריאיון סלפי מיוחד לאודי סגל וחדשות 2 Online הביעה יושבת ראש התנועה תקווה כי למרות הנתונים שמראים שגוש הימין עדיין גדול יותר מגוש המרכז-שמאל, היא ושותפה יצחק הרצוג יזכו בבחירות וירכיבו ממשלה. "אנחנו לקראת בחירות היסטוריות, כרגע אנחנו ראש בראש", אמרה בריאיון.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"הציבור נותן בנו יותר אמון", המשיכה לבני. "נכון שגם בצד השני הליכוד עולה, אבל הגיע הזמן שיהיו פה שתי רשימות גדולות שאחת מהן תרכיב את הממשלה הבאה, והיא תהיה אנחנו". עוד המליצה לבני לפרשנים "להפסיק להתייסר בהרכבת הקואליציה מאחר ואנו רק בתחילת הדרך, ולא מדובר רק בסקר אחד".

כשנשאלה כיצד תחבר בין כחלון למרצ, ענתה לבני כי "אם נקבל מספיק כוח, נוכל להרכיב את הממשלה יחד עם אותם גורמים שיהיו שותפים לדרך שלנו, שהיא דרך המרכז שרוצה את ישראל יהודית ודמוקרטית, שרוצה להילחם בטרור וגם לקדם הסדר מדיני או לפחות לקבל החלטות מדיניות נכונות". עוד הוסיפה בהקשר הזה ש"עשינו טוויסט בעלילה, עשינו את מה שלא האמנתם שנעשה לפני שלושה שבועות". 

"הציבור נותן בנו יותר אמון". לבני והרצוג (FaceBook)

על ההצעה הפלסטינית לסיום הכיבוש שהוגשה למועצת הביטחון ונדחתה הלילה, אמרה לבני כי "זו הצעה רעה לישראל. ההרגשה שלי שהפלסטינים לא בונים על זה שיאשרו להם את הצעת ההכרה במדינה, אלא שזה חלק ממהלך אסטרטגי שבמהלכו ינסו ללכת לבית הדין הפלילי בהאג ולתבוע קציני צה"ל".

לבני הסבירה כי "כדי שנעמוד מול הגל הזה צריך פה הנהגה שהעולם מאמין לה ויודע שהיא תעמוד על ביטחון ישראל ועל האינטרסים האסטרטגיים אבל היא גם רוצה להגיע להסדר ששומר על אותם עקרונות, גם על זה הבחירות".

סקר חדשות 2: שוויון בין הליכוד לאיחוד

דבריה של לבני מגיעים על רקע סקר חדשות 2 שפורסם שלשום, ממנו עולה כי האיחוד בין מפלגות התנועה והעבודה ממשיך להוות איום על רצף ממשלות הליכוד. מהסקר שערכו מינה צמח ומנו גבע ממכון "מדגם" עבור חדשות 2 עולה כי שתי הרשימות היריבות זוכות לתמיכה שווה וגורפות 24 מנדטים כל אחת. במקביל, גם שמירת האחדות בין שורות הבית היהודי תורמת לחוזקה של המפלגה, שמדורגת על פי הסקר כשלישית בגודלה עם 16 מנדטים.

הסקר מעלה: שוויון בין המפלגות (חדשות 2)


סקר נוסף של ערוץ הכנסת שפורסם אתמול מעלה תמונה דומה, אך מעודדת יותר מבחינתם של הרצוג ולבני: שם זוכה רשימתם המשותפת למספר מנדטים זהה - 24, בעוד הליכוד מסתפק ב-23.