האישום לא פוגע בליברמן: הליכוד-ביתנו עם 38 מנדטים

מסקר שהתפרסם היום ב"מעריב", למחרת ההחלטה להעמיד לדין את שר החוץ, עולה כי לא ניכרת להתפתחויות השפעה בולטת על שיעור התמיכה ברשימה המשותפת בראשות נתניהו. העבודה משתרכת אחרי, בפער ניכר, עם 20 מנדטים. תזוזות בתוך גוש הימין: הבית היהודי בראשות בנט זוכה לקולות על חשבון הליכוד-ביתנו

ליברמן. יכול להמשיך לחייך? (חדשות 2)

למחרת ההודעה הדרמטית על הכוונה להעמיד לדין את השר אביגדור ליברמן בעבירות מרמה והפרת אמונים, נראה כי להחלטה לא יהיה ביטוי אלקטורלי ניכר: לפי סקר שפורסם הבוקר ב"מעריב", ממשיכה הליכוד-ביתנו להיות הסיעה הגדולה ביותר בכנסת - עם 38 מנדטים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

אחריה, בפער ניכר, משתרכת מפלגת העבודה בראשות יחימוביץ' - שזוכה ל-20 מנדטים בלבד. עוד עולה מהנתונים כי גוש הימין, בהנהגת נתניהו וליברמן, גורף 69 מנדטים.

רשימהמנדטים 
הליכוד-ביתנו 38
העבודה20
ש"ס 12 
הבית היהודי 11 
מפלגות ערביות 10 
התנועה 
יש עתיד 
יהדות התורה 
מרצ 

לפי הממצאים, נראה כי גוש השמאל - בתמונת המצב הנוכחית - לא יוכל להרכיב ממשלה גם אם היה עומד בראשו מנהיג מוסכם, אלא במקרה שבו יצורפו אליה המפלגות הערביות. לעומת זאת, מניתוח המצב בימין עולות תמורות שחלו בתוך המחנה עצמו: הבית היהודי בראשות נפתלי בנט זוכה לקולות על חשבון הליכוד-ביתנו.

בגוש היריב - כשבוע וחצי אחרי עריקתו של עמיר פרץ ל"תנועה" בראשות לבני, לא ניכרת למהלך השפעה גדולה על מצבה של מפלגת העבודה. יש עתיד בראשות יאיר לפיד זוכה, לפי סקר "מעריב", לשמונה מנדטים. קדימה, שבחלוף הזמן הולכת ומתפוררת, לא מצליחה לחצות את אחוז החסימה.

את הסקר ערך מכון "מאגר מוחות" בקרב 501 משיבים, המהווים מדגם מייצג של האוכלוסייה הבוגרת. טעות הדגימה - 4.5%.

קדימה, עם שלם ועוצמה לישראל השיגו בסקר מנדט יחיד כל אחת.