סקר: הציבור מעדיף מפלגות גדולות

סקר חדש של מכון "דחף" עבור ערוץ הכנסת חושף כי 75% מהציבור מעדיפים להצביע למפלגות המייצגות את הגושים גדולים - ימין ושמאל. עוד עולה מהסקר כי 48% מהנשאלים סוברים כי בנימין נתניהו הוא הראוי ביותר לכהן בתפקיד ראש הממשלה. הרחק מאחריו ניצבת יחימוביץ' עם 14 אחוזי תמיכה בלבד

הציבור מעדיף מפלגות גדולות (יוסי זילברמן)

כ-75% אחוז מהציבור טוענים כי הם מעדיפים להצביע למפלגות המייצגות את הגושים הגדולים - כך עולה מסקר של מכון "דחף" בהנהלת מינה צמח, שיפורסם במלואו מחר בערוץ הכנסת.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

אזרחי ישראל, כך עולה מהנתונים המתפרסמים, מעדיפים מצב שבו המפלגות יחברו לשני גושים - ימין ושמאל, מאשר המצב הנוכחי בו יש מפלגות קטנות רבות. הסקר כלל 440 נשאלים וטעות הדגימה היא 4.7%.

קרוב ל-50%: נתניהו הכי מתאים לתפקיד רה"מ

עוד עולה מהסקר, כי 48% מהציבור סבורים כי בנימין נתניהו הוא הראוי ביותר לכהן כראש ממשלה. הרחק מאחור, במקום השני, ניצבת יו"ר מפלגת העבודה ח"כ שלי יחימוביץ. 14% מהנשאלים ענו כי היא המתאימה ביותר לתפקיד. אהוד אולמרט מפגר אחריה בפער מינימלי ומקבל 13%.

לעומת זאת, נראה כי הציבור הרחב לא מאמין בחזרתו של ראש הממשלה לשעבר לפוליטיקה ובחבירתו לציפי לבני. על פי נתוני הסקר כ-60% מהנשאלים לא יצביעו למפלגה שבראשה יעמדו אולמרט ולבני יחדיו.