הציבור שלח מסר לנתניהו: "כן ראש ממשלה, לא קינג"

למרות שראש הממשלה מתפאר באמון שנתן בו הציבור בפעם השלישית בחייו, שלחו לו הבוחרים מסר ברור: "אנו מעוניינים לקבוע את הכיוון בו תצעד הממשלה החדשה". הבוחרים סומכים על נתניהו בעניין האירני, אך בנוגע לשוויון בנטל - הם מעדיפים את לפיד. אודי סגל בטור פרשנות מיוחד

"הציבור רוצה לקבוע את זהות השותפים לדרך" (חדשות 2)

הלקח החשוב שלמד בנימין נתניהו ממערכת הבחירות האחרונה הוא להסתכל על רבע הכוס המלאה. בתום המרוץ לכנסת, נתניהו עומד בפעם השלישית בראשות הממשלה, תוך שהוא מתפאר במיליון הפתקים שקיבל מהמצביעים. ולמרות זאת, כולם היו בטוחים שהפעם, הוא ייקח את התפקיד "בהליכה".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

נתניהו רואה ב-31 המנדטים הבעת אמון של הציבור הישראלי בו, ובמדיניות הביטחונית-כלכלית שלו, עם תוספת של כמה תיקונים. אבל למעשה, את אמירתם של אזרחי ישראל ניתן לפרש באופן אחר, "צונן" מעט מהתלהבותו של ראש הממשלה. השבוע, אמר הציבור לנתניהו כי הוא אכן רואה בו כראש ממשלתו, אך לבטח לא אותו "ביבי קינג" כפי שהוכתר בעבר.

אודי סגל על האתגר של נתניהו (חדשות 2)
למעשה, המצביעים ניסו להעביר לנתניהו מסר אחר: "אנחנו נקבע עבורך מי יהיו השותפים שלך, ומה יהיו הנושאים שתקדם בקדנציה הקרובה". אזרחי ישראל שואפים לכפות על ראש הממשלה את הכיוון שבו תצעד הממשלה החדשה, והם לא סומכים עליו שינווט אותה בכוחות עצמו. הקולות שנאספו בקלפיות מבטאים אמירה הגורסת כי העם סומך על נתניהו בנושא האירני, אבל בנוגע לעיסוק בשוויון בנטל, עדיף שלפיד יטפל. "ראינו כבר איך זה נגמר עם מופז", אמרו, "עכשיו אנו מוודאים שזה באמת ייצא לפועל".

בוחרים העבירו את המסר לנתניהו באמצעות פתקי ההצבעה בקלפי. עכשיו, נכנסים נתניהו וראשי המפלגות לשלב הפוליטי. נתניהו קורא לכל מי שהוא יכול בכדי להשתתף בהרכבת הממשלה, וכבר בשבוע הבא יחלו השיחות. הקריאה הזו אינה כוללת את יו"ר העבודה יחימוביץ', מאחר וזו אמרה בעבר שהיא אינה מעוניינת בכך, וכמובן גם את המפלגות הערביות - כי אין סיבה לבזבז את הזמן.