אחרי הבחירות - צריך להתרגל לשפה חדשה בפוליטיקה

מדוע הליכוד-ביתנו, התנועה וקדימה התרסקו? ואיך ניתן להסביר את ההצלחה הגדולה של לפיד ובנט במערכת הבחירות? הציבור בישראל פשוט הודיע אתמול שכבר ממש לא חשוב לו הימין המדיני והשמאל המדיני. עמית סגל מסכם את תוצאות האמת בבחירות 2013

תוצאות הבחירות אתמול הפגישו בין פוליטיקאים מהדור החדש לבין עיתונאים מהדור הישן. קשה לנו להסתגל לתוצאות, ובעיקר לשינוי השפה. אנחנו ממשיכים לספור את הגושים כאילו שמושגי הימין והשמאל בכלל משנים עדיין למישהו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

הציבור בישראל הודיע אתמול שממש לא חשוב לו להבדיל בין ימין מדיני לשמאל מדיני. כיום, הוא כבר מגדיר את עצמו במונחים אחרים. לא בשאלות כמו "האם אני בעד ההתנחלויות או נגדן" או "האם אני בעד משא ומתן עם אבו מאזן או לא", אלא במונחים כלכליים, מונחים חברתיים, אולי אפילו מונחים של צדק חברתי.

עמית סגל (חדשות 2)
זו הסיבה שיאיר לפיד ונפתלי בנט השיגו 30 מנדטים, בעוד שהייצוג של מפלגתו של בנט היה בכנסת הקודמת שלושה מנדטים בלבד. ואילו ציפי לבני והליכוד-ביתנו שהתמקדו בנושאים האלה התרסקו. כמוהם גם קדימה שכמעט נעלמה כשהפכה אתמול מהמפלגה הגדולה בכנסת למפלגה הקטנה במשכן.

זו אולי המסקנה המרכזית מהבחירות, וממנה גם נגזר הרכב הקואליציה הבאה. הוא יצטרך להיות הרכב כזה, שהציר המרכזי בו הוא ציר של שוויון בנטל, של שינוי שיטת הממשל. על המשא ומתן עם אבו מאזן הם יוכלו להסכים. זה יהיה הסיפור המרכזי.

עקבו אחרי עמית סגל בטוויטר