פרץ, כדרכו, עוד יטרוף את לבני

מנהיגת "התנועה" התהדרה אתמול ברכש החדש, אך בחינה של עברו הפוליטי הייתה צריכה להדליק לא מעט נורות אדומות: כמי שאחראי ללא מעט מיזוגים, פילוגים וחוזר חלילה - היא עשויה, בתוך זמן לא רב, למצוא את עצמה מפסידה מולו בקרב

פרץ ולבני (חדשות 2)

אתמול בבוקר ערק עמיר פרץ משורותיה של מפלגת העבודה הישר לחיקה של ציפי לבני ורשימת "התנועה" שהקימה. המהלך, שזכה לביקורת נוקבת מכל רחבי הקשת הפוליטית, לא היה ראשון מסוגו עבור פרץ: מאחוריו משתרך עבר פוליטי רווי מיזוגים ופילוגים. כל זה החל עוד ב-1999, עת פרש פרץ לראשונה מהעבודה והקים את "עם אחד" שזכתה לשני מנדטים. שש שנים אחר כך הוא שב והתמזג עם המפלגה שמשורותיה ערק אתמול, והתמודד - בהצלחה - על תפקיד יושב הראש, מול שמעון פרס.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

היום מלאו שבוע לפריימריז בעבודה, שמיד אחריהם החל פרץ לנהל מגעים מול לבני על חבירה ל"תנועה". המשא-ומתן בין השניים הבשיל אתמול, לא לפני שפרץ הציב למייסדת התנועה החדשה דרישה להציבו במקום השני ברשימתה - אלא שזה כבר נתפס על ידי יו"ר עבודה פורש אחר: עמרם מצנע.

אמנון אברמוביץ' (חדשות 2)
לבני ביקשה מהאחרון לפנות את מקומו לפרץ, אך נענתה בשלילה ובהבהרה: או המקום השני - או בכלל לא. פרץ נאלץ להתיישר לפי המציאות שהוכתבה לו ואף ציין כי "המיקום לא חשוב, לכבוד הוא לי להיות אחרי עמרם מצנע".

ואכן, צדק פרץ בדבריו - זאת, משום שהוא נמשל למי ששוחה באקווריום כטורף בין "דגי הנוי" לבני ומצנע. אלא שככאלה, גם הם יילכדו בסוף בין מלתעותיו של פרץ: מי שפילג את העבודה כשהקים את "עם אחד" והוחזר אליה על-ידי שמעון פרס "טרף" את האחרון כשניצח אותו בקרב על ראשות התנועה. כך נראה שיהיה גם הפעם: פרץ, כמעין לברק, שוחה כעת בין "חננה וחנון" כמו לבני ומצנע. כמו קודמיהם, נראה שגם הם יהיו לו לטרף, זמן לא רב אחרי הבחירות.