"עמוד ענן" לא משפיע על הסקרים

סקרים שפורסמו לקראת סוף השבוע מראים שיותר ישראלים חושבים שחמאס ניצח בשמונת ימי המבצע בעזה. גם בנוגע לתפקודו של ראש הממשלה נתניהו הדעות חלוקות. אם כך - מדוע אין לעמדות הללו שום השלכות אלקטורליות? הסקרים האחרונים מצביעים על כך שגוש הימין לא מאבד תנופה

התמונה שמצטיירת מהסקרים שנערכו אחרי ההכרזה על הפסקת האש מעלה מצב מעניין. מה שמעניין הוא ששום דבר מעניין לא אירע מאז סיום המבצע, למרות חוסר שביעות הרצון הדי משמעותי בציבור מהאופן שבו המבצע הסתיים: בלי הכרעה.

רוצים לדעת על מאחורי הקלעים של בחירות 2013? הצטרפו לעמוד הפייסבוק של עמית סגל

אין לזה השלכות אלקטוראליות כרגע. רוב הציבור, לפי סקר שנערך אתמול, חושב שהיה תיקו: זאת אומרת, שאיש מהצדדים לא ניצח. 29% מהציבור חושב שחמאס ניצח, 20% חושבים שישראל היא המנצחת ו-46% חושבים שאף אחד לא ניצח.

גם בנוגע לתפקודו של נתניהו הדעות חלוקות. 38% חושבים שתפקודו היה טוב, 28% חושבים שתפקודו היה לא טוב ו-28% מעריכים את תפקודו כבינוני. עם זאת, כשמגיעים לתמונת המנדטים אין שינוי משמעותי.

בכל הסקרים שנערכו עבור כלי התקשורת בסוף השבוע זוכה גוש הימין לכ-70 מנדטים - אולי קצת פחות, אולי קצת יותר. גוש השמאל-מרכז מפוצל מאוד ובעיקר קטן מאוד. גם כניסה של ציפי לבני לא משנה את התמונה אלא רק מחלקת את העוגה המצומקת הזאת קצת אחרת.

בשורה התחתונה הציבור לא אוהב את איך שמבצע "עמוד ענן" הסתיים ובכל זאת מעניק לקברניטים שלו עוד קדנציה בשלטון.