פיוס בין פרץ לעיני - מה ההשלכות?

אחרי שש שנים של יריבות פוליטית מרה, יו"ר ההסתדרות עופר עיני וח"כ עמיר פרץ התפייסו. בתום מספר פגישות בארבע עיניים השניים ניקו את השולחן ואפילו התחבקו. רינה מצליח על ההשפעה של הברית החדשה על מפלגת העבודה ובייחוד על העומדת בראשה שלי יחימוביץ'

יושב ראש ההסתדרות עופר עיני וחבר הכנסת עמיר פרץ (העבודה) היו פחות או יותר היריבים הפוליטיים הכי מרים במערכת הפוליטית. הם אמרו אחד על השני דברים קשים - מי שתמך באחד זכה לביקורת של השני, וכך נוצרו שני מחנות חצויים באופן חד משמעי.

רוצים לדעת על מאחורי הקלעים של בחירות 2013? הצטרפו לעמוד של רינה מצליח בפייסבוק

עופר עיני תמיד פעל למען מי שהתמודד מול עמיר פרץ ובכך פגע בסיכויים שלו בהתמודדותו על ראשות מפלגת העבודה. אהוד ברק נבחר בזכות עיני וגם שלי יחימוביץ' נבחרה הרבה בעזרתו.

אבל בשבועות האחרונים השניים נפגשו לכמה פגישות בארבע עיניים. הם ליבנו ביניהם את העניינים, וניקו את השולחן ממטען שהולך שש שנים לאחור. עמיר פרץ "גידל" את עיני לתפקיד יו"ר ההסתדרות כששימש בעצמו בתפקיד.

איך המהלך ישפיע על יחימוביץ'?

זמן קצר לאחר שעיני נכנס לתפקיד החל העימות הקשה הזה ביניהם - עימות שגרר המון התבטאויות קשות ומהלכים פוגעניים זה מול זה. עכשיו הם ניקו את השולחן והיריבות הפוליטית התפוגגה לה. הם לחצו ידיים ואפילו התחבקו.

כעת ממתינים לראות כיצד הברית הפוליטית בין השניים תשפיע על מה שיקרה במפלגת העבודה ובמיוחד - מה יקרה ליושבת ראש המפלגה שלי יחימוביץ'.