פרשני חדשות 2 מסבירים - מה גרם לכחלון לזנוח הקמת מפלגה עצמאית?

שעות לאחר הפרסומים בדבר החלטתו של שר התקשורת והרווחה הפורש שלפיה אין בכוונתו להקים מפלגה עצמאית, מעריכים כתבנו כי את ההכרעה בנושא קיבל כחלון כבר ביום חמישי, טרם קבלת ממצאי הסקר הפנימי, שקיומו הוכחש על ידי מכוני הסקרים הגדולים. אז למרות הקביעה שהוא מאוכזב מנתניהו, מה מנע ממנו לרוץ?

על פי כל הדיווחים, החלטתו של השר משה כחלון היא לא להתמודד. זאת על פי מקורביו, ששהו במחיצתו במהלך כל סוף השבוע האחרון. ככל הנראה, הבין השר הפורש כי אם יתמודד - ייצא נגד הליכוד, וכך יפגע גם בעצמו. אותם החברים שהעלו אותו כל כך גבוה - גם יורידו אותו. בסביבתו של כחלון טוענים, כי אין מדובר ביוזמה שלו - וכי הסקרים שהוזמנו בוצעו מטעם חבריו. כעת, ההתלבטות היא אחרת: האם לנסוע לאוניברסיטת הרווארד שבארצות הברית. למרות זאת, מופעלים עליו כעת לחצים כבדים מאוד כדי שיישאר בליכוד.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

מתברר, כי ההחלטה שלא להקים מפלגה חדשה ועצמאית נפלה כבר ביום חמישי, בתום הפגישה עם נתן אשל. יש לזכור כי כחלון כבר הודיע כי הוא לא פורש מהליכוד. עובדה מעניינת נוספת היא שלמרות הפרסומים בדבר סקר פנימי שנערך על ידי מכון כלשהו ושתוצאותיו הגיעו לידי אנשים בסביבתו של השר הפורש וסייעו לו לקבל את ההחלטה - הכחישו כל המכונים הגדולים כי ביצעו סקר כזה בעבור כחלון ומקורביו.

עם זאת, יש לציין כי משה כחלון הוא שאפתן הרבה יותר מכפי שזה נדמה. יש לו תכניות ארוכות טווח, והוא אכן לא רצה לפגוע בליכוד. הוא אמנם מאוכזב מנתניהו, משום שזו הבאר שממנה הוא אמור לשתות בעתיד, אך מבדיל בין הליכוד לליכוד-ביתנו. היו לו סקרים מחמיאים, אבל הוא מספיק נבון לדעת להתאושש ולחזור לעצמו ובעיקר להבין שסקר זה נכס מתכלה. דבר נוסף שמבין השר כחלון הוא שבספורט, השחקן הפופולרי ביותר - יושב על הספסל.

כחלון הודיע: "לא אקים מפלגה"

מחר צפוי השר הפורש כחלון להודיע כי לא יתמודד ויחזור לתכניותיו המקוריות לנסוע ללימודים באוניברסיטת הרווארד שבארצות הברית. החלטתו של כחלון באה אחרי סוף שבוע של התייעצויות קדחתניות עם מקורביו ובני משפחתו.

על אף הפרסומים האחרונים, שהכריזו כי השר הפורש שוקל להקים מפלגה עצמאית, ועל רקע ממצאי הסקר הפנימי שהתקבל אתמול ולפיו צפוי היה כחלון לגרוף בין 18-20 מנדטים בבחירות הקרובות - מסרו הערב מקורביו כי בתום התחבטויות ארוכות, החליט שלא לבצע את המהלך. עוד נמסר, כי כחלון יסביר מחר את החלטתו בכך ש"לא התכוון לפגוע בליכוד".