אסור לערב את צה"ל במערכת הבחירות

במערכת הבחירות כולם מנסים להיראות טוב, אחת הדרכים הפופולאריות לעשות זאת היא להתחכך באבק הצבא. השבוע הרמטכ"ל בני גנץ וסגנו יאיר נווה סירבו לקחת חלק בתעמולה הזאת ולא ליוו את ראש הממשלה בסיור ביטחוני. רוני דניאל מעניק להם צל"ש על כך

תשאלו כל יועץ תקשורת והוא יגיד לכם שלהצטלם עם חיילים אחרי הצלחה מבצעית זה ממש מומלץ, כי אבק החיבה של הציבור לחייליו יגע מן הסתם גם בפוליטיקאים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

השבוע הגיע ראש הממשלה נתניהו לסיור ביטחוני באחד הבסיסים בארץ. הפרוטוקול קובע שכאשר ראש ממשלה מגיע לביקור בצה"ל, על הרמטכ"ל ללוות אותו, ואם נבצר ממנו קובע הפרוטוקול, אז סגנו. שימו לב, גם הרמטכ"ל בני גנץ וגם יאיר נווה סגנו לא היו בטקס - וטוב שכך. ההסבר הרשמי מצה"ל מתפתל בין לוחות זמנים צפופים ודברים מן הסוג הזה. בכל מקרה, טוב שנעדרו.

גם בתוך תקופת בחירות נכון שהפוליטיקאים לא יתקבצו להם בקרב חיילים. אסור להכניס את הצבא וחייליו לסצנה הפוליטית. לכן מגיע צל"ש לרמטכ"ל ולסגנו - כך בדיוק צריך לנהוג. אתם תוהים איך אני יודע שהכל בחירות? הנה עוד סיפור: לפני כמעט שלושה חודשים התקיים ערב הוקרה למערך המילואים. איש לא בא. וזה ברור, הרי אז עוד לא הכריזו על בחירות, למרות חשיבות העניין הזה.

ועוד הערה: כיפת ברזל נבנתה כדי ליירט רקטות וזה קצת מגוחך שבכל סבב ירי מוצלח הם זוכים למחמאות כאילו יש כאן הישג בלתי צפוי. מילא בפעם הראשונה ובשנייה, אבל בכל יירוט? אה! איך לא חשבנו, בחירות בפתח.