פגיעה קשה באמינות של השר כחלון

המערכת הפוליטית עוצרת את נשימתה עד שיחליט שר הרווחה והתקשורת משה כחלון האם להתמודד בבחירות הקרובות. מי שהיה הילד המוצלח של הפוליטיקה הישראלית והודיע על פרישה צפוי להיתקל בקמפיין אגרסיבי נגדו. רינה מצליח מסבירה שבין אם יתמודד ובין אם לאו – אמינותו נפגעה קשות

בין אם יחליט להתמודד או יישאר בבית, אין ספק שהימים האחרונים, המהלך האחרון של השר משה כחלון היוו פגיעה מאוד קשה באמינות שלו. עד עכשיו כחלון היה הילד המוצלח של הפוליטיקה הישראלית, התלמיד המצטיין, זה שניצח את החזקים ונשאר תמים כאילו לא מודע מספיק לעוצמה שלו ולגודל המהלך שעשה.

רוצים לדעת על מאחורי הקלעים של בחירות 2013? הצטרפו לעמוד של רינה מצליח בפייסבוק

אבל בימים האחרונים מתברר שלכחלון יש יומרות. הוא שאפתן ורוצה להגיע הרבה יותר גבוה ממה שהיה נדמה לנו עד היום. כחלון אמר דבר אחד ואחרי יומיים אמר בדיוק את ההפך, ולכן הפגיעה באמינות שלו היא מאוד גדולה. אם בסוף יחליט להתמודד ולהקים מפלגה חדשה - ברור שיגלה שהסקרים מחמיאים מדי.

מלבד זאת צפוי להיפתח נגד כחלון קמפיין אגרסיבי מאוד ותקיף, שיציג במרכזו את חוסר האמינות של האיש שאמר לנתניהו "אני איתך, הדרך שלך היא הדרך שלי", ואחרי יומיים יגיד "אני רוצה להציג דרך אלטרנטיבית לנתניהו".

אבל נניח שלא יתמודד בסופו של דבר ויישאר באמת בבית, עדיין הפגיעה באמינות שלו היא גדולה. במקום להישאר השר המצטיין שפרש בשיאו הוא יהפוך להיות לבדיחה. גם לליכוד יהיה קשה לו לחזור, כי בליכוד לא אוהבים בוגדים ומה שכחלון עושה בימים האחרונים - בליכוד זה נקראה בגידה.