הקרב על ש"ס: האם הנהגת המפלגה תחזיק מעמד?

בשבוע שבו הוחלט על הנהגה משולשת למפלגת ש"ס, טוענת רינה מצליח כי שיטת "שבת אחים גם יחד" זה דבר שטוב לשירים - ולא לפוליטיקה. כמו כן, עולה השאלה מי ינהיג את התנועה ביום שאחרי הרב עובדיה יוסף

נפתח ונאמר שאנחנו מאחלים לרב אריכות ימים בבריאות טובה, אך אי אפשר להימנע מכך שהקרב בתוך ש"ס שהיינו עדים לו בימים האחרונים, הוא לא רק הקרב על הנהגת ש"ס של היום - אלא קרב על מי יהיה האיש שיוכל להביא להישרדותה של המפלגה ביום שאחרי הרב עובדיה יוסף.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

אז "שבת אחים גם יחד" זה טוב אולי לשירים, לא לפוליטיקה. הנהגה משולשת זה נשמע יפה ואפילו מצטלם יפה, כמעט כמו קבוצת כדורגל מצליחה. הבן האובד ששב הביתה, הבן הנאמן והבן המצטיין - אבל הנהגה כזאת בקושי תחזיק מעמד עד הבחירות, ובוודאי שלא אחריהן.

היום התברר שהדיבורים של אריה דרעי על הקמת מפלגה חדשה היו איום סרק ותרגיל שהצליח. התרגיל המוצלח השני של דרעי היה שהוא הקדים לשים הצעת פשרה על השולחן ובכך קיבל תמיכה לא רק בבית הרב אלא גם ברחוב הש"סניקי,
אבל האתגר של דרעי בשונה ממה שנדמ -  הוא לא להצליח ולהסתדר עם אלי ישי, האתגר שלו הוא להצליח לעבוד בשיתוף פעולה עם אריאל אטיאס.

דרעי רגיל להיות סוליסט, הוא יצטרך להבין שזה נגמר. אם לא יצליח לעבוד עם אטיאס שהימר עליו כמי שיצליח להחזיק מפלגה, גם בהעדר הרועה הרוחני, הוא ימצא את עצמו בבעיה קשה. אטיאס, כמו דרעי, פיצח את המערכת הפוליטית, למד את הקודים שלה ויודע להתנהל בה ולכן הוא עשוי להיות יריב גדול ממה שנדמה. אז כשאומרים לנו בש"ס כי מהיום לעיתונאים שמסקרים אותם יהיה משעמם - תרשו לנו שוב לפקפק.