אז במה צריכות לעסוק הבחירות?

המפלגות השונות מדברות על הנושא הכלכלי חברתי כנושא הבוער על סדר היום בבחירות האלה. על מיליונים שהולכים לתספורות מונופולים וריכוזיות. זה חשוב, ללא ספק, אבל אם תשאלו את אמנון אברמוביץ', תקבלו תשובה אחרת. "הריכוזיות עולה לנו מיליונים, אבל המצב הבטחוני, הקיפאון המדיני והתנחלויות עולות לנו מיליארדים"

אז במה באמת צריכות לעסוק הבחירות? אברמוב (חדשות 2)

אומרים שהבחירות יהיו על הנושא החברתי-כלכלי. ואללה יופי. נא לא להתבלבל: אין בישראל חברתי-כלכלי. הכל פוליטי.
כאשר באו משקיעי חוץ - זה היה בעקבות תהליך מדיני. כשמשקיעי חוץ ברחו - זה בגלל 2 אינתיפאדות, 2 מלחמות לבנון, מלחמה בעזה, תכנון תקיפה באיראן.

חרם כלכלי זה בגלל ההתנחלויות. תקציב מדינה גרעוני בעיקר בגלל תקציב הבטחון. התוצר הלאומי נמוך משום שהחרדים מחוץ לשוק העבודה ובתוך שוק התמיכה. קצבאות ילדים זו פוליטיקה. שוחד לחרדים.

הרפורמה בחברת חשמל ובנמלים תקועה בגלל הועדים הגדולים והפוליטיקה הקטנה. ביטול מע"מ על פירות וירקות בגלל לחץ פוליטי.

כמה נתונים על ממשלת רבין, לאחר הסכם אוסלו: השקעות זרות גדלו ב- 7 מיליארד שקלים. הייצוא גדל ב-19 מיליארד שקלים. תקציב החינוך הוגדל ב 9 מיליארד. תקציב הבריאות במיליארד וחצי. נסללו עוד 1100 ק"מ כבישים.

ממשלת נתניהו הגדילה בשנה האחרונה את ההשקעות בשטחים ב 38% , כלומר, עוד מיליארד ורבע.

כאשר מדברים על: טייקונים. אג"חים. תספורת. ריכוזיות. מונופולים. קרטלים - זה חשוב. זה עולה לנו מיליונים. מושגי הכלכלה הישראלים האמיתיים הם: כיבוש. שטחים. התנחלויות. חרדים. הסכמים קואליציוניים. תהליך מדיני. זה חשוב הרבה יותר. זה עולה לנו מיליארדים.