למה שלא ייערך עימות טלוויזיוני בישראל?

כמו באמריקה: אחרי שני העימותים שנערכו בין הנשיא האמריקני המכהן ברק אובמה ויריבו מטעם המפלגה הרפובליקנית מיט רומני, תוהה אודי סגל האם יכול עימות טלוויזיוני שכזה להתקיים גם אצלנו

למה שלא יהיה אצלנו עימות טלוויוזיני? החלק הכי יפה בעימות הטלווזיוני בין אובמה לרומני הוא עיקרון השוויון. למרות שאובמה הוא המנהיג הכל יכול באמריקה מזה ארבע שנים, הוא נדרש לקראת הבחירות לצאת מהבית הלבן, בלי הדגל והסמל, ולהתעמת עם סנטור זוטר - וגם לענות לו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בפעם הראשונה הוא היה קצת בהלם מהמעמד. אובמה גמגם בעימות הראשון והסקרים קבעו שהוא הפסיד - ופתאום רומני התחיל להוביל. למרות זאת, אובמה לא ביטל את העימות הבא, כי לא עושים דבר כזה באמריקה - והתייצב מוכן לעימות השני.

אך בעימות השני הוא כבר ניצח, והיופי היה שהוא נדרש לענות ולהתווכח, להציג עמדות, עובדות ונתונים. למה אי אפשר להנהיג אירוע כזה אצלנו? כי המוביל תמיד יעדיף להתחמק. למה לו לשים את עצמו מול הקטנים? למה לפתוח פתח להתחלקויות, נתניהו הרי מכיר את זה היטב. האמת היא שצריך לנסות לשכנע את ראש הממשלה לחייב נוהג כזה. מכובד, מסודר ודמוקרטי. אם אתה כל כך משוכנע בעמדותיך, מר נתניהו - למה שלא תתרום גם לדמוקרטיה וגם לתקשורת?