עובדיה הקטן ומאבקי הכוח של דרעי וישי בש"ס

גם ברית המילה של נינו של הרב עובדיה יוסף לוותה בציפיה גדולה למוצא פיו: מי יצעיד את ש"ס לבחירות 2013 - אלי ישי או אריה דרעי. גם הפעם, כמו אמש, בדרשתו השבועית, הציפייה התחלפה באכזבה. הצטרפותו של דרעי צפויה להיות האפשרות הכי פחות גרועה לכל הצדדים. סיוון רהב מאיר על המשא ומתן נמשך

צהריי היום ועיני רבים במערכת הפוליטית נישאים לביתו של הרב עובדיה יוסף. לא בפעם הראשונה, מצפים מקורבים פוליטיקאים ואנשי תקשורת למוצא פיו של הרב שיבשר - מי יעמוד בראש המפלגה בבחירות 2013. הרקע הפעם - חגיגת הברית לנינו, שזכה לשם הסימלי, עובדיה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

צוותי תקשורת רבים הגיעו לסקר, ובין היתר נרשמה שם גם לחיצת יד קרירה בין שני המתמודדים, על גבול היריבים המרים - יושב הראש הנוכחי אלי ישי, וקודמו בתפקיד אריה דרעי. הם גם עמדו אחד ליד השני, ועם זאת נמנעו מליצור קשר עין.

אבל מעבר למפגש הזה, כותרות גדולות לא יצאו מהאירוע הזה. יש להבין, לוח הזמנים של הרב יוסף מקביל, ולא קשור לזה הפוליטי. יש שרמזו שהיום תגיע ההכרעה, אחרים כיוונו לאמש בדרשתו השבועית של הרב יוסף, ויש מי שתולים עיניהם באירוע פידיון הבן של הנין.

אבל המשא ומתן על חלוקת התפקידים ועל פניה של ש"ס בבחירות הקרובות נמשך כל העת בחדרי חדרים, והתעצם לאחר הכרזתו של ראש הממשלה בנימין נתניהו על הקדמת הבחירות.

כעת זה ברור, אחרי 12 שנים של משחקי חתול ועכבר בין ישי לדרעי - בקרוב תגיע ההכרעה. הבחירות מתקרבות, כבר בינואר, ויש להציג רשימה מסודרת. במפלגה מבינים שהימים האחרונים לא עשו טוב לאיש המועמדים כי בבחירות הם לא יתמודדו אחד מול השני - אלא מול כל המפלגות.

לגבי מועד ההכרזה, הוא עדיין לא ידוע, אבל קשה להסתמך על דברי גורמים למיניהם. אם נסתמך על דברי המקורבים של המקורבים, או נכון יותר דבריהם של המקורבים של המקורבים של המקורבים - לא נצא מזה. במפלגה מבינים שיש לקבל החלטה בקרוב ולבצע חלוקת תפקידים מסודרת בקואליציה הבאה, אם ש"ס תכלל בה.

ברקע, נערכים סקרים בניסיון לבדוק כמה מנדטים שווה אריה דרעי. מה ערכה של מפלגה אותה יקים לבד? כנראה שלא הרבה. אבל אין ויכוח על העובדה שאם דרעי חובר לש"ס - מדובר ביותר ממכפיל כוח. מפלגה מאוחדת, שתכלול את ישי ודרעי תחת הרב עובדיה יוסף תוכל להגדיל את ש"ס. בכך אין ספק.

נראה, אפשרות האיחוד היא לא הטובה ביותר עבור דרעי וישי - אבל היא הכי פחות רעה. המשא ומתן על תנאי איחוד כזה - נמשכים.