על מה צריכות להתנהל הבחירות?

לאחר ההכרזה על קיומה של מערכת הבחירות בחודש ינואר הקרוב, תוהה פרשן חדשות 2 אמנון אברמוביץ' מהן הבעיות הפוליטיות האמיתיות של מדינת ישראל שעליהן צריכה מערכת הבחירות הנוכחית להתנהל

הבה נהיה רציניים לרגע. על מה צריכות להתנהל בחירות? מהן הבעיות האמיתיות? ראשית, שינוי שיטת הממשל. אנחנו הולכים לבחירות מוקדמות כי ראש הממשלה לא יכול היה להעביר תקציב. בשיטה הקיימת חבל על הזמן וחבל על הכסף. חבל גם על המשטר המתפורר. ממשלה לא מקבלת החלטות מפני שההחלטות שמתקבלות לא מתבצעות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

שנית, נטרקת הדלת על מדינה יהודית ודמוקרטית לטובת מדינה דו-לאומית - מדינת כל אזרחיה ומסתנניה. ארבע שנים יקרות התבזבזו. נתניהו יחמיץ גם את השנים הבאות. שלישית, שילוב החרדים במעגל העבודה וגיוסם לצבא או לשרות אזרחי. המדינה מממנת מאות אלפי חרדים, בגני ילדים ותלמודי תורה, בתי אולפנא, כוללים וישיבות כדי שלא ישתלבו בשוק העבודה, כדי שלא יתגייסו או ישרתו.

הייתה לנתניהו הזדמנות היסטורית. קואליציית-על. 94 חברים - אך הוא העדיף לחזור הביתה בשלום. כלומר, לחזור לשותפים הטבעיים. כלומר, העדיף את עתידו הפוליטי על עתיד המדינה. כשר אוצר תחת אריק שרון - חתך ביבי את קצבאות הילדים. בנק ישראל קבע: חיתוך הקצבאות צמצם ילודה ותמרץ עבודה בקרב החרדים והבדואים.

נתניהו לא יהיה ראש ממשלה כי לא בא לו לחזור הבייתה

רביעית, מה קרה לרפורמות הגדולות בתחום הבינוי והשיכון, מינהל מקרקעי ישראל, בנמלים, בחברת חשמל? איפה ההתחייבות מוועידת הנגב, להקים שתי ערים בערבה כמו פניקס ולאס-וגאס? לחבר את ים המלח לאירופה? כן, הייתה רפורמה. בשוק הסלולר. אנשים מדברים יותר ויותר בזול. נדמה לי שאנו באנו ארצה לעבוד ולעשות - לא לדבר.

נוסף על כך, חיים רמון מנסה לרקוח מפלגה. רמון טרם למד מה שמאמן הנבחרת אלי גוטמן כבר יודע: מי שלא משחק - לא בנבחרת. אולמרט לא יתמודד ולא ראוי שיתמודד. אריה דרעי לא יעז להקים מפלגה. דרעי מחכה לדרשה של הרב עובדיה במוצאי שבת כפי שבאגף המודיעין מחכים לנאום של נסראללה. ציפי לבני לא כיבדה את כללי המשחק וברחה אחרי שנוצחה. ישנם מועמדים כשירים לראשות ממשלה: שאול מופז ואהוד ברק. הבעיה היא שמופז הוא חד-ספרתי וברק תת-ספרתי.

שני נתונים מסתמנים כוודאיים: נתניהו יהיה ראש ממשלה כי לא בא לו לחזור הביתה. יעקב נאמן לא יהיה שר משפטים כי הוא החליט לחזור הביתה.