התוצאות הסופיות: משלימים את ספירת הקולות

ועדת הבחירות המרכזית הגיעה לשלב האחרון של ספירת כ-220 אלף המעטפות הכפולות, שבסיומה יתפרסמו התוצאות הסופיות של הבחירות לכנסת ה-19. יו"ר הוועדה השופט רובינשטיין הצטרף למאמץ ופותח מעטפות

בוועדת הבחירות המרכזית משלימים את ספירת 220 אלף קולותיהם של מי שהצביעו במעטפות כפולות, שלאחריה יתפרסמו התוצאות הסופיות בבחירות לכנסת ה-19. לספירת הקולות הצטרף גם יו"ר ועדת הבחירות השופט אליקים רובינשטיין. בשלב זה מסתמן כי מפלגת הבית היהודי בראשות נפתלי בנט, תזכה למנדט נוסף, על חשבונה של אחת מהמפלגות הערביות. עוד עולה כי קדימה מצליחה לעבור את אחוז החסימה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

מפלגת הבית היהודי תזכה בתום הספירה, ככל הנראה, למנדט אחד נוסף - שמעלה אותה ל-12 מנדטים בסך הכל. התוצאות האלו משפיעות במעט על החלוקה בין הגושים, שעמדה עד כה על שוויון - 60 מנדטים לכל גוש.

"עכשיו אני מקווה שהחיילים, דווקא הם, יכניסו את שולי מועלם המקסימה לכנסת", כתב הבוקר יושב-ראש הבית היהודי בעמוד הפייסבוק שלו. "שולי היא אלמנתו של סא"ל משה מועלם מגולני, שנהרג באסון המסוקים. היא סגנית ראש ארגון אלמנות ויתומי צה"ל, אחות במקצועה ואדם מופלא. נדע בשעות הקרובות".

מהספירה עד כה עולה בנוסף, כי מפלגת קדימה אכן זוכה בשני מנדטים ותכניס לכנסת את היו"ר שאול מופז ואת ח"כ ישראל חסון.

סופרים כ-220 אלף קולות

עד כה נספרו יותר מ-98% מקולות המצביעים לכנסת ה-19, והבוקר צפויות להתפרסם תוצאות האמת הסופיות עם ספירת המעטפות הכפולות, המונות את קולות החיילים ושליחי המדינה בחו"ל.

במעטפות הכפולות נמצאים כ-220 אלף קולות של חיילי צה"ל, של המצביעים בבתי החולים ובבתי הסוהר וגם של דיפלומטים ישראליים. בשונה מהקולות במעטפות הרגילות, המעטפות הכפולות נספרות באופן ידני, ולכן בדיקת הקולות אורכת זמן רב יותר.