יחימוביץ' קוראת ללפיד להרכיב את הממשלה

שלי יחימוביץ' מסרבת להיכנע: יו"ר מפלגת העבודה ממשיכה לנסות להקים גוש חוסם, וקוראת ליו"ר מפלגת יש עתיד שלא להיכנס לממשלת נתניהו, אלא להרכיב בעצמו את הממשלה הבאה. "אם לפיד לא יעשה זאת", היא מבהירה, "אנחנו ננהיג אופוזיציה חזקה מאוד"

בזמן שתוצאות האמת מראות כי ככל הנראה בנימין נתניהו יהיה זה שירכיב את הממשלה, יש מי שמנסה למנוע זאת ממנו, וזוהי דווקא מנהיגת המפלגה השלישית בגודלה, יו"ר מפלגת העבודה שלי יחימוביץ', שעשתה היום דבר נדיר במחוזותינו - והציעה ללפיד להרכיב בעצמו את הקואליציה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"אני רוצה לברך את לפיד על התוצאה המדהימה שלו", הודיעה יחימוביץ' בפני המצלמות היום. "אני קוראת לו להשתמש בהישג הזה כדי לכונן כאן קואליציה אחרת, טובה יותר לעם ישראל. אני קוראת לו שלא להיכנס לממשלת נתניהו ולא להיות שותף לריסוק של מעמד הביניים שעלול להתרחש במדינה הזאת".

יחימוביץ' הבטיחה כי אם לפיד יחליט לפעול בעצתה, היא תעמוד לצידו ותסייע לו. "אם לא", הבהירה, "אנחנו ננהיג אופוזיציה חזקה מאוד".

בניגוד ליחימוביץ' שקוראת ללפיד להרכיב גוש חוסם, קולות אחרים במפה הפוליטית לוחצים על יו"ר מפלגת יש עתיד לדרוש מנתניהו רוטציה: שלוש שנים יעברו תחת הנהגתו של יו"ר הליכוד-ביתנו, ובשנה-וחצי שלאחר מכן, תפעל הממשלה בראשות לפיד.