בימים הקרובים: פרס ייפגש עם ראשי הסיעות

עוד בטרם החלו המגעים הרשמיים בין המפלגות להקמת הקואליציה, מתכוון נשיא המדינה שמעון פרס לפעול במרץ על מנת להכריז על האיש או האישה עליהם יטיל את הרכבת הממשלה הבאה. בימים הקרובים יעשו ראשי המפלגות את דרכם אל בית הנשיא לסבב פגישות בנושא

מרתון שיחות, פרס (חדשות 2)

פחות מיממה לאחר סגירת הקלפיות והמפלגות השונות כבר מתחילות אט אט לנהל את המגעים הקואליציוניים הראשונים. מי שלא מתכוון להמתין זמן רב הוא נשיא המדינה שמעון פרס שצפוי לזמן אליו כבר בימים הקרובים את ראשי הסיעות הגדולות על מנת לשמוע את המלצותיהם לגבי האדם שעליו להטיל את הרכבת הממשלה הבאה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

הנשיא הבהיר היום כי בכוונתו לעבוד מסביב לשעון ולקיים מרתון התייעצויות כדי להכריז מי ירכיב את הממשלה הקרובה. כזכור, לרשותו של "הנבחר" יעמדו ארבעה שבועות להשלמת המשימה.

לאור תוצאות ליל אמש, המעניקות לליכוד-ביתנו 31 מנדטים ולמפלגת "יש עתיד" 19 מנדטים, סביר להניח כי הנשיא יפגוש תחילה את ראשי המפלגות, נתניהו ולפיד. במקביל, צפויים להימשך ניסיונות מפלגות המרכז-שמאל לגבש חזית אחידה במטרה ליצור גוש חוסם לממשלת נתניהו, מהלך שנראה כעת לא סביר בשל תוצאות הבחירות. 

הנשיא פרס פעל במהלך מערכת הבחירות האחרונה במרץ על מנת לעודד את ציבור הבוחרים לצאת אל הקלפיות ולממש את זכותם הדמוקרטית. בשבועות האחרונים הוא אף פצח בקמפיין משותף יחד עם הקומיקאי אייל קיציס בו קראו השניים לצאת ולהצביע.