מאוכזבות הבחירות: "ציפינו ליותר"

במפלגת העבודה ובתנועה של ציפי לבני ציפו ליותר מנדטים, ומתקשים להבין מה השתבש בקמפיין הבחירות שהביא לכישלון בהשוואה לסקרים. הבוקר, בכירים בשתי המפלגות מבטיחים להתמודד עם התוצאות - ובמקביל לרכז מאמצים בהקמת הגוש החוסם לימין

בבוקר שאחרי ההפתעה הגדולה של יאיר לפיד, מתעוררות שתי המפלגות האחרות בגוש המרכז-שמאל, מפלגות העבודה והתנועה לבוקר של אכזבה ובדיקה מה השתבש במקפיין הבחירות. "ברור שבסקרים היינו במקום אחר והציפיות שלנו מעצמנו היו קצת יותר גבוהות, אבל כך או אחרת אנחנו מסתכלים על הבוקר הזה אחרת ונעשה ככל שביכולתנו כדי להקים את הגוש החוסם", אומר איציק שמולי, המועמד מספר 11 ברשימת מפלגת העבודה לכנסת, בראיון לחדשות 2.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

משדר מיוחד: תוצאות הבחירות לכנסת ה-19

"חלה עלינו החובה לעשות ככל שביכולתנו לעשות את זה", המשיך שמולי. "בוודאי שיש מקום להפקת לקחים וללמוד מה היינו יכולים לעשות אחרת, אבל זה עדיין מוקדם מדי".

חיוך מר, יחימוביץ' ושמולי (רויטרס)

"האפשרות להיות בממשלת נתניהו - דמיונית"

גם ב"תנועה", שם ציפו בתחזיות אופטימיות ל-10 מנדטים, מנסים הבוקר לאסוף את השברים. "ציפינו ליותר, אבל נסתדר גם עם מספר המנדטים הזה", אמר עמרם מצנע - המועמד מספר שתיים ברשימת התנועה. "אמרנו מראש שהאפשרות להיות בממשלת נתניהו היא דמיונית. אינני חושב שנתניהו רוצה, מסוגל ויכול להתחיל בתהליך המדיני. ללא תהליך מדיני, אמיתי ורציני - אין לנו מה להצטרף אליו".