צפו: האם רחובות חזתה את התוצאות?

כבר שלוש מערכות בחירות שרחובות נחשבת "העיר המנבאת" את תוצאות הבחירות במגזר היהודי. השוואת תוצאות האמת הארציות לתוצאות האמת של העיר רחובות מספקות את התשובה: בחלק מהמפלגות היה חיזוי מדויק של מספר המנדטים, בחלק מהמקרים פחות

האם רחובות עשתה זאת שוב? כבר שלוש מערכות בחירות ברציפות שהעיר מצליחה לנבא כמעט במדויק את תוצאות האמת הארציות. בחודש שעבר ערך "אולפן שישי" מדגם ובו נבדק למי מתכוונים להצביע תושבי העיר. והתוצאות, שוב - לא מפתיעות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

על פי תוצאות האמת ברחובות, רשימת הליכוד-ביתנו קיבלה 34 מנדטים, ובבחירות הארציות (לאחר ספירת שני שליש מהקולות) - 33 מנדטים, תוצאה קרובה מאוד. הפתעת הבחירות, "יש עתיד" קיבלה 24 מנדטים ברחובות, הרבה יותר מהבחירות הארציות שם קיבלה יש עתיד 19 מנדטים - ובכל זאת ניבאה, ולו במשהו, את ההפתעה הצפויה.

מדגם אולפן שישי ברחובות (חדשות 2)
במקרה של מפלגת העבודה רחובות קלעה בול: 16 מנדטים, בדיוק כמו בבחירות הארציות. הבית היהודי קיבלו 11 מנדטים ברחובות - לעומת 15 מנדטים בבחירות הארציות. "התנועה" של ציפי לבני זכתה רק לשישה מנדטים בתוצאות הארציות, לעומת שמונה מנדטים ברחובות.

מפלגת מרצ זכתה לקולות בשווי ארבעה מנדטים ברחובות, לעומת שישה מנדטים בבחירות הארציות. המפלגות הערביות, כמו יהדות התורה, לא היו מיוצגות ברחובות מכוון שאין אוכלוסיה חרדית או ערבית בעיר, והדבר בא לידי ביטוי גם במדגם.