חשש בליכוד: נקבל רק 30 מנדטים

רגע לפני שהקלפיות נפתחות ומד הלחץ בליכוד מזנק. "בנטרול ליברמן אנחנו עם 20 מנדטים בלבד", חוששים בכירים במפלגה בשיחות סגורות. ח"כ שאמה-הכהן: "יכול להיות שאת המקום שלי יתפוס חוזה הפצצת אל-אקצה". בליכוד דחו בתוקף את הפרסום

חשש בליכוד מתוצאות הבחירות (הליכוד ביתנו)

מערכת הבחירות מגיעה לרגע השיא שלה ופחות מיום לפני פתיחת הקלפיות, מביעים בכירים בליכוד חשש מפני המשך מגמת ההיחלשות שנרשמה בסקרים האחרונים. "בקצב הזה נגיע לכל היותר ל-32 מנדטים כולל ליברמן", אמרו בשיחות סגורות בכירים במפלגה. "בנטרול האיחוד עם ישראל ביתנו, הליכוד עומד רק על 20 מנדטים וזה מביך".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

מוקדם יותר היום פרסם ח"כ כרמל שאמה-הכהן, שנבחר במקום ה-31 ברשימה המשותפת של הליכוד-ביתנו, סטטוס בפייסבוק בו הביע דאגה לגבי סיכוייו להיבחר לכנסת ה-19.

"בדרך לכנסת לנהל שלוש ישיבות אחרונות של ועדת הכלכלה בכנסת ה-18", כתב שאמה-הכהן. "מי יודע, אולי את הכנסת הבאה אראה רק דרך ערוץ הכנסת. כשבמקומי ייכנס חוזה הפצצת מסגד אל-אקצה או מדיר שירת נשים מחברון. בכל מקרה, הוא יהיה כפוף לרב שפסק שהרוצח ברוך גולדשטיין הוא קדוש כקדושי השואה".

בכך התייחס שאמה-הכהן בין היתר למספר 14 ברשימת "הבית היהודי, ג'רמי גימפל, שבמהלך דרשה שהעביר בכנסייה בפלורידה לפני כשנה וחצי התבדח על הפצצת המסגד בירושלים. אמש התנצל גימפל על דבריו והבהיר כי היה מדובר ב"פרודיה" על הקיצוניים שמעוניינים להבעיר את השטח.

אתמול הודיע ראש הממשלה על מינויו של שר התקשורת והרווחה משה כחלון לתפקיד יו"ר מינהל מקרקעי ישראל. ההודעה, שזכתה לביקורת קשה במפלגות היריבות בשל סמיכותה למועד הבחירות, לא נעלמה גם מעיניו של יו"ר ועדת הבחירות השופט אליקים רובינשטיין שאסר לשדר את מסיבת העיתונאים החגיגית בכלי התקשורת.

כחלון עצמו התייחס למינוי הבוקר בתכניתו של גולן יוכפז "בוקר טוב ישראל" בגלי צה"ל ודחה את הטענות כי מדובר בתעמולת בחירות. "ראש הממשלה מדבר על הוזלת מחירי הדיור כבר 4 שנים. זה בוער לכולנו בנשמה", הסביר כחלון את המניעים לחזרתו לזירה. "פחות מעניין אותי אם שידרו או לא שידרו, אני מתעסק במה שאני עושה ולא במה שאני אומר. אני חושב שהתגובה של השופט רובינשטיין קצת מוגזמת".