החיילים מצביעים בשלג בחרמון: "קר בקלפי"

הקלפיות הנודדות של צה"ל פועלות ללא הפסקה. היום הספיקו להצביע לוחמי גולני בחרמון ובמוצבים קדמיים נוספים. "אנחנו בוחרים למרות הקור", אמר אחד החיילים. בבסיסים עודדו את החיילים לצפות בתשדירי התעמולה

לוחמי גולני מצביעים בחרמון, היום (חדשות 2)

מבצע הבחירות בחאקי לכנסת ה-19 נמצא בעיצומו: הקלפיות הנודדות של צה"ל פועלות ללא הפסקה באזור הצפון. היום הספיקו כבר להצביע לוחמי גדוד 12 של גולני שמוצבים באזור הר החרמון.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בין היתר, הקלפיות עוברות באוגדה 36 ו-91 ובכל המוצבים הקדמיים, זאת בהתאם להנחיות הרמטכ"ל רב-אלוף בני גנץ להגיע לכל חייל ולהעלות את אחוז המצביעים בצבא. "אנחנו בוחרים למרות הקור בקלפי, זה חשוב שאפשר להצביע פה", סיפר חייל שמשרת בגבול הצפוני.

בצה"ל מקווים ש-90% מהחיילים יפקדו את הקלפיות בבסיסים ובמוצבים. כבר אתמול החלו לוחמי חיל הים להצביע, זאת בשל הפלגות שיימשכו עד אחרי הבחירות. "לפני הבחירות העלנו את המודעות לחשיבות ההצבעה בעזרת מערך חינוכי שהעברנו לכל הפלגות. כמובן שלא נכנסו למצעים, אבל עודדנו אותם לצפות בתשדירי הבחירות בטלוויזיה בשביל לקבל מושג על המצעים של המפלגות", הסבירה קצינת כוח אדם האחראית על הבחירות בבסיס אשדוד.

ההצבעה המוקדמת נערכת בזכות סעיף בחוק הבחירות הישראלי, שמאפשר לצה"ל לפתוח קלפיות עד 72 שעות לפני הבחירות. החוק נועד לאפשר לכלל חיילי צה"ל לממש את זכותם הדמוקרטית להצביע.