כחלון על המינוי: "לא מצג שווא"

השר משה כחלון דוחה הבוקר את הטענות, שלפיהן מינויו ליו"ר מנהל מקרקעי ישראל נובע מהלחץ של נתניהו מבריחת מצביעים מהליכוד. "אם לא הייתי מאמין בנתניהו לא הייתי פה", הסביר כחלון שהתייחס לביקורת הציבורית החריפה: "התגובה קצת מוגזמת"

כחלון מגיב על המינוי מעורר המחלוקת (חדשות 2)

הודעת נתניהו על מינויו של משה כחלון לתפקיד יו"ר מנהל מקרקעי ישראל גררה ביקורת חריפה מצד המפלגות היריבות, ויו"ר ועדת הבחירות אף הורה שלא לשדר את מסיבת העיתונאים אותה כינה "תעמולת בחירות". הבוקר, מנסה השר הפורש כחלון להרגיע את הרוחות ואומר בריאיון לגולן יוכפז בתכנית "בוקר טוב ישראל" בגלי צה"ל כי החליט להתגייס למטרה על מנת להילחם במחירי הדירות המאמירים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת  

"ראש הממשלה מדבר על הוזלת מחירי הדיור כבר 4 שנים. זה בוער לכולנו בנשמה", הסביר כחלון את המניעים לחזרתו לזירה. "138 משכורות צריך לאסוף כדי לרכוש דירה במדינת ישראל - זה לא הגיוני. ראש הממשלה קרא לי לקחת חלק ולעזור לקיים את הרפורמה בדיור, שנתקעה בגלל מפלגות סקטוריאליות".

כחלון התייחס לביקורת הציבורית לה זכה המינוי ולהחלטה שלא לאפשר את שידור מסיבת העיתונאים בה הוכרז המינוי. "פחות מעניין אותי אם שידרו או לא שידרו, אני מתעסק במה שאני עושה ולא במה שאני אומר. אני חושב שהתגובה של השופט רובינשטיין קצת מוגזמת", אמר.

"לא ספין פוליטי"

"הליכוד היא מפלגה שרוצה להיות גדולה, להצליח, והיא עושה הכל כדי לצבור עוד מנדטים", הדגיש כחלון שדחה את הטענות כי מדובר בספין פוליטי שנועד לגייס קולות אחרונים לפני פתיחת הקלפיות. "אם לא הייתי מאמין בנתניהו, לא הייתי פה ולא הייתי לוקח על עצמי תפקידים. יש גורמים אינטרסנטים שרוצים ליצור מצג שווא שאני לא מאמין בנתניהו, אבל אני לא מבין על אילו לחצים מדברים".

לדברי השר, שהחליט רק לפני מספר חודשים על פרישה מהחיים הפוליטיים, מטרתו היא להשפיע באופן ישיר ומיידי על מחירי הדיור באמצעות הוזלת עלות הקרקעות. "אנו יודעים שמחירי הקרקעות משפיעים על מחירי הדירות. צריך לקיים רפורמה ולהגדיל את היצע הקרקעות שיוביל למחירים נמוכים ולשירות טוב".