מבצע "מועד 2013": כך נערכת המשטרה ליום הבחירות

יותר מ-20 אלף שוטרים, מתנדבים ומאבטחים ישמרו ב-22 בינואר שיום הבחירות יתנהל כשורה. "עד כה לא התקבל מידע על גורמים עוינים, אולם אנו נערכים גם לאפשרות של פיגועים", אומר ראש אגף המבצעים

"נערכים לאפשרות של פיגוע" (חדשות 2)

המשטרה נערכת ליום הבוחר: יותר מ-20 אלף שוטרים ומתנדבים לצד אלפי מאבטחים וסדרנים יפעלו ביום הבחירות, וישמרו על הסדר התקין ב-10,128 הקלפיות הפזורות ברחבי הארץ לשימושם של 5 מיליון ו-660 אלף בעלי זכות הבחירה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

המשטרה ביקשה ממערכת הביטחון להטיל סגר מלא על השטחים כבר מיום שני בערב. "עד כה לא התקבל מידע על כוונותיהם של גורמים עוינים לנסות לשבש את מהלכן התקין של הבחירות בהפרות סדר ובפיגועים", נמסר מהמשטרה, "אולם אנו נערכים גם לאפשרות הזאת".

"מערכת הבחירות הזאת מתאפיינת בפחות אירועים חריגים בהשוואה לבחירות הקודמות", בישר ניצב ניסים מור, ראש אגף המבצעים במשטרה. עם זאת הוא ציין כי על אף שההצבעה תתקיים רק בשבוע הבא, עד היום נפתחו במשטרה כבר כ-40 תיקים בגין תלונות הקשורות לחוק הבחירות. "רובן נגעו לאיומים ופרסומים באינטרנט, וחלק מהתיקים כבר נבדקו ונסגרו", אמר.

על יום הבחירות כולו תשלוט המשטרה בעזרת מערכת שליטה מיוחדת המכונה "תמנון". המערכת הזו מאפשרת לקבל עדכוני נתונים אונליין מכל אחת מהקלפיות שיוצבו ברחבי הארץ. מבצע האבטחה המשטרתי של יום הבחירות זכה לשם "מועד 2013".