שבוע לבחירות: ניצחונו של נתניהו נראה מובטח

סקר חדשות 2 האחרון לפני פתיחת הקלפיות מנבא קיפאון בהתפלגות התמיכה במפלגות. הליכוד-ביתנו (33 מנדטים) שומרת על כוחה, וכך גם העבודה (17 מנדטים) ויש עתיד (11 מנדטים). הבית היהודי נחלשה במנדט אחד (12 מנדטים), קדימה ומפלגת עוצמה לישראל עוברות את אחוז החסימה

שבוע בדיוק לפני פתיחת הקלפיות, מנבא הערב סקר המהדורה המרכזית של חדשות 2 - האחרון לבחירות 2013 - קיפאון בהתפלגות התמיכה במפלגות השונות וניצחון שנראה כמעט מובטח לליכוד-ביתנו בראשות בנימין נתניהו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

לפי הממצאים, תזכה הליכוד-ביתנו בראשות בנימין נתניהו ל-33 מנדטים, בדיוק כמו בסקר הקודם. מפלגת העבודה שומרת גם היא על כוחה עם 17 מנדטים. הבית היהודי בראשות נפתלי בנט נחלשת במנדט וגורפת 12 מנדטים; יאיר לפיד עם יש עתיד צפויה לקבל 11 מנדטים - גם כן, כמו בסקר הקודם.

עוד עולה מהסקר כי ש"ס תקבל 11 מנדטים, התנועה בראשות ציפי לבני נחלשת בשני מנדטים ויורדת לתשעה; מפלגת מרצ מתחזקת בעוד מנדט ועולה לשישה, בעוד שיהדות התורה שומרת על כוחה ועומדת על שישה מנדטים.

המפלגות הערביות שומרות על כוחן גם הן: חד"ש זוכה בארבעה מנדטים, כך גם רע"ם-תע"ל ומפלגת בל"ד מקבלת שלושה מנדטים; לפי הסקר, "קדימה" עוברת את אחוז החסימה וזוכה בשני מנדטים - וגם מפלגת הימין הקיצוני "עוצמה לישראל" עוברת את אחוז החסימה עם שני מנדטים.

באשר לחלוקת הגושים: הימין-חרדים נחלש במנדט בהשוואה לסקר הקודם וגורף 64 מנדטים. לעומתו, גוש המרכז-שמאל ובו גם המפלגות הערביות זוכה ל-56 מנדטים.

את הסקר ערכו מכון דחף והד"ר מינה צמח עם 770 נשאלים וטעות דגימה (3.3+/-).