בליכוד תוקפים את יחימוביץ' ולבני: "מדינה לא מנהלים בסמסים"

במפלגת השלטון תוקפים את מהלך הגיבוש המסתמן בגוש השמאל-מרכז. אחרי שיחימוביץ' נענתה להזמנה של לבני באמצעות מסרון מיהרו בליכוד ביתנו להגיב: "מגוחך שיחימוביץ' ולבני שאינן מסוגלות אפילו לתאם פגישה ביניהן, סבורות שהן ראויות לנהל מדינה"

בליכוד ביתנו תוקפים בכל הכוח את מהלך הגיבוש המסתמן בגוש השמאל-מרכז. אחרי שלבני הודיעה אמש בריאיון לדני קושמרו באולפן שישי על כוונתה לאחד את מפלגות הגוש ביניהן העבודה, התנועה ויש עתיד, מיהרה יחימוביץ' לשלוח תגובה ליו"ר התנועה באמצעות מסרון. במפלגת השלטון לא נשארו אדישים ובהודעה שפרסמו אחר הצהריים נכתב כי "כדאי שלבני ויחימוביץ' יפנימו שמדינה לא מנהלים בסמסים ובמשחקי כבוד".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"מגוחך שנציגות השמאל, יחימוביץ' ולבני שאינן מסוגלות אפילו לתאם פגישה ביניהן, סבורות שהן ראויות לנהל מדינה". נכתב עוד. מוקדם יותר הבוקר אמר ח"כ אופיר אקוניס מהליכוד כי מדובר בתמרור אזהרה למצביעי הימין.

"הצטרפות לפיד למפגש השמאל של יחימוביץ' ולבני מסירה את המסכות של מפלגות המרכז", נכתב בהודעה מטעם המפלגה. "זה מוכיח כי מדובר במפלגות שמאל מובהקות שמנסות להתאחד עדי להפיל את נתניהו והמחנה הלאומי".

סגן יו"ר מטה ההסברה של המפלגה, ח"כ אופיר אקוניס, התייחס לפגישה המשולשת הצפויה בין יחימוביץ', לבני ולפיד. "הולך ונרקם ניסיון של השמאל לבלום הקמת ממשלה לאומית בראשות נתניהו", הדגיש אקוניס. "זהו תמרור אזהרה ברור למצביעי הימין".

השר לעניינים אסטרטגיים, משה (בוגי) יעלון, גם כן לא חסך ביקורת מהמהלך וטען כי הוא יחדד את ההבדלים בין שמאל לימין. במקביל, תקף את מועמדי הגוש בחוסר ניסיונם הפוליטי. "כשאני הייתי מח"ט לא שאפתי להיות מיד רמטכ"ל", הדגיש יעלון. "יש חוסר צניעות וחוסר בגרות ברצון של אנשים מסוימים לקפוץ ישר למים הקרים ולהיות ראשי ממשלה מבלי שעברו תחנות בדרך".