גורמי ליכוד: היועץ פינקלשטיין הפקיר את השטח

נתניהו וליברמן השיקו הערב את קמפיין הבחירות, בצל הסקרים שמצביעים על ירידה בשיעור התמיכה ברשימתם. גורמים במפלגה: תקיפת הבית היהודי הזיקה לרשימה. נתניהו: "אנו זקוקים למבול של פתקי מחל"

רשימת הליכוד-ביתנו השיקה הערב בבנייני האומה שבירושלים את קמפיין הבחירות הרשמי שלה, אבל מאחורי האווירה החגיגית רוחשים לא מעט חששות ומתח: כשלושה שבועות לפני שאזרחי ישראל יגיעו אל הקלפיות, ניכרת דאגה רבה במפלגת השלטון לנוכח סקרי דעת הקהל האחרונים המשקפים ירידה עקבית בשיעור התמיכה בה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

את עיקר הביקורת בסוגיה מפנים בליכוד לעבר היועץ האסטרטגי שנשכר להוביל את מסע הבחירות של התנועה - ארתור פינקלשטיין. בין היתר, נשמעו קולות שלפיהם הפקיר פינקלשטיין את מערכת הבחירות הנוכחית ואת השטח.

חלק נכבד מההאשמות נוגעות לקמפיין הנרחב נגד נפתלי בנט, יו"ר הבית היהודי. גורמים במפלגה האשימו כי הוא "מיושן ומזיק" וטענו כי המהלך השיג דווקא את התוצאה ההפוכה, כשגרם לזליגת קולות מהליכוד-ביתנו לטובת הבית היהודי. בעקבות זאת, מתכננים אנשיו של נתניהו לרכז את קמפיין הבחירות במסרים חיוביים אודותיו ועל הנהגת התנועה.

אותה אווירה באה לידי ביטוי גם בדבריו של ראש הממשלה בנימין נתניהו. "בעוד ארבעה שבועות יילכו אזרחי ישראל לקלפי", אמר. "הם יצטרכו לבחור בפתק אחד - יש רק פתק אחד. כשהם ייכנסו לקלפי, אני מבקש מהם לשאול את עצמם שאלה אחת: מי הם רוצים שיהיה ראש הממשלה שלהם וינהיג את מדינת ישראל בארבע השנים הקרובות? מי הם המתאים ביותר להתמודד עם האיום האירני ועם הטילים והטרור? למי יש את הניסיון והאחריות להתמודד עם המשבר הכלכלי הנמשך בעולם? מיהו האיש המתאים ביותר להבטיח את עתיד ילדינו?".

נתניהו זכה לתשואות רמות מהקהל והמשיך: "הבקשה שלי לאזרחי ישראל היא - אל תבזבזו את הקול שלכם. תבחרו במי שלדעתכם צריך להנהיג את ישראל בעת הזאת. אל תגידו שברור מי יהיה ראש הממשלה. אפשר להצביע למפלגות קטנות וסקוטריאליות, אבל זו תהיה טעות שתחליש את המדינה. מי שרוצה לחזק את ישראל - יחזק את ראש הממשלה, ומי שרוצה לעשות זאת יצביע לישראל חזקה – רק מחל".

תומכי הליכוד (פייסבוק)

בהמשך דבריו הזכיר נתניהו את "אותו ערב מרגש שבו דיבר מנחם בגין על 'גשם של פתקים' של מחל. היום, מול הסערות שישראל עומדת בפניהן, אנו צריכים מבול של פתקי מחל. מחל מחל ועוד מחל".

ליברמן: "מרגיש גן עדן"

קדם לנתניהו נאומו של שר החוץ לשעבר, אביגדור ליברמן, שזו היתה הופעתו הראשונה מול חברי הליכוד מאז עזב את המפלגה בשנות התשעים. בצל החקירה המתנהלת נגדו הבהיר בתחילת דבריו: "הערב, על הבמה הזאת, אני באמת מרגיש גן עדן. בפעם האחרונה שעמדתי כאן יחד עם בנימין נתניהו זה היה אחרי הניצחון הדרמטי של הליכוד, כנגד כל הסיכויים, ב-1996. אדוני ראש הממשלה, אני מבטיח לך שנחזור לכאן שוב - בפעם השלישית - לאחר ניצחון הגדול ב-22 בינואר 2013".

באשר למיזוג בין רשימות הליכוד וישראל ביתנו אמר ליברמן: "הסיבה היא שישראל, בעת הזו, זקוקה לכוח מרכזי אחד חזק שיבטיח את קיומה כמדינה יהודית בטוחה ומשגשגת. עם ישראל הוא גוף אחד שיכול לעבוד היטב רק כשהגופים פועלים למען אותה המטרה. חשוב שיהיה ניצחון סוחף. אנחנו צריכים ראש ממשלה חזק עם הנהגה חזקה, שיביא את עם ישראל לעתיד טוב ובטוח יותר".