עד לפסק הדין: ליברמן מתכנן לעמוד בראש ועדת חוץ וביטחון

שר החוץ הפורש הבין כי המשפט שיתנהל נגדו לא יאפשר לו להצטרף לממשלה הבאה מיד אחרי הבחירות, אך עד להכרעה בפרשה הוא אינו מתכוון להדיר רגליו מהמערכת הפוליטית. בריאיון לעיתון בשפה הרוסית אמר כי ימלא את תפקידו של רוני בראון, בתקווה שעם סיום ההליך יוכל לשוב ולהחזיק בתיק החוץ

השלכות ההתפתחויות האחרונות שחלו בפרשת השגריר, שיימנעו ככל הנראה את הצטרפותו לממשלה הבאה, חלחלו בהבנתו של אביגדור ליברמן. הוא אומנם התפטר מתפקיד שר החוץ, אך בריאיון שהעניק לעיתון בשפה הרוסית הצהיר כי עד שיוכל לשוב ולמלא אותו - יכהן כיושב ראש ועדת החוץ והביטחון של הכנסת.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

ליברמן, שהתפטר בעקבות הכוונה להגיש נגדו כתב אישום בגין מרמה והפרת אמונים, קיווה לפרוש לפרק זמן קצוב וקצר - אך נראה כי בימים האחרונים, לנוכח העדויות החדשות שהביאו להחמרת הראיות נגדו, נגוזה אותה התקווה.

בעקבות זאת, ייכנס ליברמן לנעליו של יושב ראש הוועדה הנוכחי, ח"כ רוני בראון, שיפרוש אחרי הבחירות. עד לסיום ההליך שיתנהל נגדו צפוי ראש הממשלה בנימין נתניהו, אם אכן ירכיב את הממשלה הבאה, להחזיק בתיק החוץ, עד שיוכל להשיב אותו לידי ליברמן.

ממפלגת ישראל ביתנו נמסר בתגובה על הדברים כי "אביגדור ליברמן התפטר מתפקידו כדי לאפשר לסיים בהקדם את ההליכים המשפטיים ולשוב להנהגת המדינה. הוא לא עוסק כרגע בחלוקת תפקידים לקדנציה הבאה".