יעקב פרי: "אם נצטרך, נשב באופוזיציה"

ראש השב"כ לשעבר ומס' 5 ברשימתו של יאיר לפיד לכנסת אינו מוטרד מהיחלשות מפלגתו בסקרים בשל כניסתה של ציפי לבני למערכת הפוליטית וטוען כי "יש עתיד" לא תהסס ללכת לאופוזיציה אם דרישותיה לא ייענו במו"מ הקואליציוני. "מקווה שהאזרחים יעשו את הבחירה הנכונה, כך שאם נשב באופוזיציה - זה יקרה מתוך עמדת כוח"

"מקווה שאם נשב באופוזיציה, זה יהיה מתוך (חדשות 2)

יעקב פרי, מי ששימש עד כה כיו"ר בנק המזרחי, ומתמודד בימים אלו במקום החמישי ברשימת "יש עתיד" בראשות יאיר לפיד לכנסת, רמז כי מפלגתו לא תיכנס לקואליציה בכל מחיר ואמר כי יש עתיד תלך לאופוזיציה במידה ותנאיה לא יתקבלו ע"י ראש הממשלה בעת הרכבתה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

פרי דיבר במהלך אירוע "שבת-תרבות" שהתקיים הבוקר ברמת גן, והסביר כי הוא מקווה שמפלגתו תזכה במספר קולות רב במיוחד שיאפשר למפלגתו "הגעה לאופוזיציה - מתוך עמדת כוח". את הדברים הללו אמר ראש השב"כ לשעבר בעת שהתבקש להתייחס לשאלת היחלשותה של מפלגת "יש עתיד" בסקרים עד לרמה של כ-7 מנדטים בלבד, זאת ככל הנראה בעקבות חזרתה של ציפי לבני לזירה הפוליטית.

"חשוב להתייחס לסקרים בעירבון מוגבל" הסביר פרי. "מהיכרותי עם הבוחר הישראלי, סביר שמאחורי הפרגוד הוא יקבל הכרעה המונעת משיקולים שונים מאלו שהניעו אותו בעת שהשתתף בסקר". באירוע הסביר פרי כי הוא אינו חושש מירידה אפשרית בכוח מפלגתו, זאת מפאת רצונה לבצע "שינוי ארוך טווח" לדבריו, ולא לשמש מפלגת טרנד שתרד מסדר היום.

"אם נצטרך, נשב באופוזיציה"

בהמשך דבריו, התייחס פרי לכניסת "יש עתיד" לקואליציה לאחר הבחירות לכנסת ה-19. פרי הבהיר בהמשך להתייחסותו הקודמת, כי הצטרפות מפלגתו לממשלה אינה עניין בטוח והסביר כי המפלגה תשב באופוזיציה במצב שבו דרישותיה לא יתקבלו במהלך המו"מ הקואליציוני.

"השרים מנסים כיום להטביע חותם בפרק כהונה קצר, אך אנחנו מתכוננים לפעילות ארוכת טווח", הסביר פרי את המהלך. "אם דרישותינו לא ייענו ונצטרך לשבת באופוזיציה, נעשה זאת, תוך תקווה שנצליח לשבת שם מתוך עמדת כוח", ציין בסוף דבריו.