התלמידים לנתניהו: "הורד גיל הבחירה ל-17"

אחרי הסטודנטים שביקשו מראש הממשלה לפעול למען האפשרות שיוכלו להצביע בקמפוסים, שלחה היום מועצת התלמידים הארצית מכתב לנתניהו ובו בקשה להוריד את גיל ההצבעה ל-17. "אנו אזרחים בוגרים ואחראיים", נכתב

התלמידים לנתניהו: "הורד גיל הבחירה". ארכ (רויטרס)

מועצת התלמידים הארצית שיגרה היום מכתב לראש הממשלה, בנימין נתניהו, ובו בקשה להורדת גיל הבחירה בישראל. בדבריהם ציינו התלמידים, כי המהלך יוביל למתן דגש על החינוך והשוויון בנטל.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"ברצוננו להעלות בפניך הצעה להורדת הגיל המינמאלי שמאפשר הצבעה בבחירות לכנסת, החל מהבחירות הבאות לכנסת ה-19, לגיל 17", פתחו התלמידים את מכתבם.

"נזכיר, כי לפני מספר שנים הובלנו מהלך דומה להורדת גיל הבחירה ברשויות המקומיות, אשר הוביל למתן דגש על ידי רבים מראשי הרשויות לחינוך הפורמאלי והבלתי-פורמאלי, לשיפור תרבות הפנאי של בני הנוער ואף לתכניות הכנה לשירות משמעותי בצה"ל", הוסיפו והדגישו: "אנו מאמינים כי הורדת גיל הבחירה לכנסת ישראל תגרום לתהליך דומה ברמה ארצית של מתן דגש על החינוך, הנוער והשוויון בנטל".

התלמידים המשיכו וציינו, כי לדעתם, "בני הנוער בגיל 17 במדינת ישראל הינם אזרחים בוגרים ואחראיים. הם רשאים ומסוגלים לנהוג, להתחתן, לעבור מיונים ליחידות בצה"ל ועוד. על כן, מעורבותם האזרחית והפוליטית היא בלתי נמנעת, וזוהי זכותם הטבעית להיות שותפים בבחירת נציגי הציבור במדינה".