ועדת הבחירות דנה בפסילת ח"כ חנין זועבי

ועדת הבחירות המרכזית דנה בבקשות לפסילת אישים ומפלגות מהתמודדות בבחירות לכנסת ה-19. הבקשה הבולטת ביותר היא זו שעוסקת בפסילת ח"כ זועבי בשל מעורבותה במשט המרמרה. עוד ידונו בפסילתן של ש"ס ויהדות התורה בגלל הדרת נשים מרשימותיהן

זועבי לא תהיה בכנסת הבאה? (רויטרס)

ועדת הבחירות המרכזית מתכנסת לדיון בשורה של בקשות לפסילת אישים ומפלגות מלהתמודד בבחירות לכנסת ה-19. על פי ההערכות, ח"כ חנין זועבי, שעוררה זעם רב בעקבות השתתפותה במשט המרמרה, תיפסל וכך גם המפלגות הערביות בל"ד, ורע"מ-תע"ל.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

ועדת הבחירות בראשות השופט אליקים רובינשטיין תדון ב-11 בקשות פסילה של מפלגות ומועמדים לכנסת. הבקשה הבולטת ביותר לפסילה היא זו שהגיש ח"כ אופיר אקוניס נגד ח"כ חנין זועבי על רקע מעורבותה במשט לעזה.

בתחילת השבוע קבע היועץ המשפטי לממשלה יהודה וינשטיין כי אין די ראיות כדי לבסס עילה משפטית שתוביל לפסילתה של ח"כ זועבי. חברי ועדת הבחירות בה יושבים נציגי המפלגות השונות לא מוכרחים לקבל את קביעתו של היועץ המשפטי ולכן ההערכה היא כי המועמדות של זועבי תיפסל בוועדה, אך תאושר בהמשך לאחר ערעור לבג"ץ.

עוד יעלו לדיון הבקשות לפסול את המפלגות החרדיות ש"ס ויהדות והתורה בגין הדרת נשים מרשימותיהן לכנסת. גם נגד מפלגת "עוצמה לישראל" בראשות ח"כ מיכאל בן ארי, איתמר בן גביר וברוך מרזל עומדת בקשה לפסילה, אך כל הבקשות מלבד זו העוסקת במפלגות הערביות ובח"כ חנין זועבי צפויות להידחות.