מתווך לבני-פרץ: איש שמאל אמריקני

פרסום ראשון: יממה לאחר עזיבתו המפתיעה של עמיר פרץ את מפלגת העבודה וחבירתו למפלגת התנועה של ציפי לבני מתחילות להתברר נסיבות המעבר הזה - מאחורי הקלעים. מי שגישר בין הצדדים היה דיוויד אביטל, איש עסקים אמריקני, המעורב בין היתר בשדולת ג'יי סטריט ובארגון "זרעים של שלום"

מאחורי האיחוד: איש שמאל אמריקני (חדשות 2)

החבירה של עמיר פרץ לציפי לבני ולמפלגתה החדשה, התנועה, הצליחה להפתיע את כלל המערכת הפוליטית, והיוותה למעשה את אחת ההפתעות הגדולות של מערכת הבחירות הזו עד כה. כעת מתברר כי מי שעומד מאחורי האיחוד הזה הוא דיוויד אביטל, איש עסקים אמריקני המעורב ביוזמות שמאל שונות - בעיקר בארצות הברית. במטה לבני סירבו להגיב לידיעה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

מאחורי הקלעים של עריקת עמיר פרץ ממפלגת העבודה וחבירתו לציפי לבני עומד דיוויד אביטל המשמש כמנכ"ל של חברת ההשקעות MTP שבסיסה בניו יורק, ומעורב בעסקאות שונות, כשמקיע בנדל"ן ובטכנולוגיה.

בעקבות הצלחתו בתחום העסקי, פנה אביטל להיות גם תורם ידוע וגורם המעורב בארגונים שונים ללא מטרות רווח ויוזמות פוליטיות שונות, שעיקרן עוסקות בפתירת קונפליקטים. במסגרת עיסוקו זה, אביטל מעורב בפרוייקט הערבי יהודי זרעים של שלום ובפורום J Street היהודי אמריקני.

בנוסף הוא מעורב גם בתנועות One Voice האמריקנית ו-The common good. כמו כן, פעיל אביטל באגודות הידידים האמריקניות של האוניברסיטה הפתוחה ואוניברסיטת תל אביב.

במטה לבני סירבו להגיב לידיעה.