בחירות הדמה ב"בליך": "יש עתיד" בראש

במהלך הדמוקרטי המדומה שנערך בקרב תלמידי שכבות י"א וי-"ב בבית הספר התיכון שברמת גן הצליחה מפלגתו של יאיר לפיד לגרוף 27% מהקולות. אחריה ניצבת הליכוד-ביתנו עם 25%. בשנת 1977 הצליחו תלמידי המוסד החינוכי לחזות את "המהפך" וב-1992 "ניבאו" את עליית רבין לשלטון

בבחירות הדמה שהפכו זה מכבר למסורת בבית הספר התיכון "בליך" שברמת גן זכתה מפלגת "יש עתיד", בראשותו של יאיר לפיד ל-27% מקולות התלמידים. אחריה ניצבת ברשימה סיעת הליכוד-ביתנו עם 25% מהקולות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

המהלך הדמוקרטי המדומה שהתרחש הבוקר בבית הספר נערך בקרב תלמידי שכבות י"א ו-י"ב, ששלשלו לקלפיות פתקים עם שמות המפלגות השונות. במקום השלישי מוקמה מפלגת העבודה עם 23% מהקולות, אחריה הבית היהודי עם 11%, התנועה בראשות ציפי לבני עם 5%, מרצ עם 4% , ש"ס עם 3% ועוצמה לישראל עם שני אחוזים. על פי התוצאות, חד"ש וקדימה לא זכו להיכנס לכנסת ה-19.

בית הספר ידוע שנים רבות בקיומה של המסורת הדמוקרטית בקרב תלמידיו, שנערכות סמוך למועד הבחירות האמיתי. זאת בשל העובדה שבבחירות הדמה שהתקיימו טרם הבחירות לכנסת התשיעית ב-1977, הצליחו תלמידי המוסד החינוכי לחזות את "המהפך", ובשנת 1992 הצליחו "לנבא" את עלייתו של רבין לשלטון.