מבוא לעריקה: פרץ תקף את שלי

הניצנים לקרע במפלגת העבודה בין מחנה שלי יחימוביץ' לזה של עמיר פרץ נראה כבר תקופה ארוכה, אך בעיקר מאחורי הקלעים. בסוף השבוע האחרון, אחרי שהמפלגה הציגה את רשימתה לכנסת, בה דורג פרץ במקום ה-3, החלו הקרעים האלה לצוף גם מעל לפני השטח. צפו בראיון שהעניק פרץ לפגוש את העיתונות ובו כבר הופיעו הסימנים למהלך

יממה בלבד אחרי שהתפרסמו תוצאות הפריימריז במפלגת העבודה החשש ממחנאות במפלגה כבר הלך והתגבר. השיא הגיע היום, עם החלטתו הדרמטית של עמיר פרץ על הצטרפותו למפלגת "התנועה" בראשות ציפי לבני. כבר במוצאי שבת תקף עמיר פרץ את יו"ר מפלגתו עד לפני שעות בודדות, שלי יחימוביץ', ודרש ממנה להבהיר את עמדות המפלגה בתחום המדיני.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"צריך לומר בפירוש שאיננו יכולים להיות חלק מממשלת נתניהו, נקודה", אמר בסוף השבוע פרץ בראיון לתכנית "פגוש את העיתונות". "אם צריך להיות באופוזיציה - נהיה שם. אני לא זוכר מה היו ההישגים של שרי העבודה בממשלת נתניהו".

אלא שכאן לא הסתיימה הביקורת של פרץ. "אני רוצה לראות תכנית שלום", הוא אמר בפנייה ליושבת ראש המפלגה שלו. "אני לא רוצה לראות אמירות סתמיות. שיהיה ברור שאנחנו נגד התנחלויות, ולהציג תכנית שלום מפורטת. זה טוב למפלגה - אני אשכנע בזאת את שלי".